Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri ideiglenes rendszámmal...

Megéri ideiglenes rendszámmal használni itthon egy külföldi autót?

Figyelt kérdés

Németországból akarok behozni egy Gsi astrat.

Mivel elég drága a forgalomba helyezés,így azt a tippet kaptam valakitől,hogy próbáljam meg az ideiglenes rendszámot.

Én nem vagyok képben az ilyenekkel,ezért kérek segítséget Tőletek!


Mivel meddig tudom használni itthon ideiglenes rendszámmal?Hogyan tudok csináltatni? Milyen hátrányai vannak?


Az autó árának a fele lenne a forgalomba helyezés ára,ezért próbálok valami alternatívát keresni.

Megoldható lenne az is,hogy olyan ember nevén lenne az autó akinek német címe van és kölcsönadási szerződéssel használnám,de kint nagyon drága a biztosítás.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 29. 19:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Jobban jársz a külföldi rendszámmal, mert pl gyorshajtásért nem fogják kiküldeni a csekket.
2012. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Ez komoly?
2012. dec. 30. 13:58
 13/13 anonim válasza:

Külföldi rendszámmal hozzád sem nyulhat 1 rendőr sem. Annyival mehetsz amennyivel akarsz, ott állhatsz meg ahol akarsz, persze ez nem azt jelenti hogy szabálytalankodj.. Külföldi rendszámhoz viszont szükséges egy külföldi lakcím, különben nincs esély rá.


Szóval ha kint van egy lakásod mondjuk ausztrában, vagy bérelsz egy lakást, tegyük fel kint dolgozol, és bejársz 1x-1x magyarországra, akkor nem piszkálhat a rendőr..

2014. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!