Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben más egy 75LE Fiat...

Mex11 kérdése:

Miben más egy 75LE Fiat Grande Punto, mint egy 90Le Fiat Grande Punto?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Erősebb a motorja, esetleg van benne más extra is, de ez felszereltség-függő. Arra a kocsira a 90 lovas elég jó dinamikát ad.
2012. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a 75 lovas autóba bekapcsolod a klímát nagyon visszaesik a motor teljesítménye,míg a 90 lovas motor nem biztos h zavarba jön. Ez például nagy külömbség.

Fogyasztásból is valószínüleg a 90lovas blokk fogyaszthat jobban bár nem literekkel. :) A 75lovas blokknak nem tom mennyivel kevesebb a kötelezője míg a 90-esnek kicsit több...

És még sok ilyen apróbb van,de véleményem szerint a dinamikus autózáshoz, kell az a 90 lovas erőforrás hidd el. Egy 75lovas autónak kevesebb ereje van pl egy előzéshez mint egy 90-esnek.

És ezt a sort még nagyon hosszan tudnám írni :)

2012. dec. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Fogyasztás az láb és használat függvénye.

Opel Corsa D 1.3 CDTI 75 lovassal jártam vagy 3 évet.

A 90 lovas kicsit erősebb, és a Corsákban már 6-os váltója van, ami autópályán, országúton előny.

Én a 90 lovast venném, de a 75 lovas is nagyon jó autó.

Fogyasztása 3.9-5.2 között van valahol, a 4.5-4.9 a reális.

Országút 60-70, hosszú táv, sok motorfék, kis gázadások, 3.9 liter/100 km. Autópálya 130 körül, előzések, közben város, az 5.2.

Dinamikára a 75 lovas is sokkal jobb mint egy hasonló erejű benzines, simán lehet vele előzni.

VISZONT: 1 éves lett véve 4 éves koráig használtuk 9.000 km - 83.000 km-ig, és rendszeresen kellett olajat utántölteni. Turbónál volt egy tömítés ami egyszer elromlott és ott nyomta. De a javítás után is fogyasztotta. Olajcsere között 2-3 után töltés.

2012. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az eco tech motorok a nem megfelelő olajat eszik. Olvastam olyat, hogy gyengébb minőségűt ette, a gyári minőségűből egy cseppet se.
2013. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg más a turbo rajta(lehet van más különbség is), nekem a 90LE-s van, elég jól megy. :)
2013. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!