Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki tudja, segítsen! Hogyan...

Brutal D.P. kérdése:

Aki tudja, segítsen! Hogyan kell Suzuki Swift Sedan 1,3 nál hogy kell szelephézagot állítani?

Figyelt kérdés

208000 km van benne és már 100-120e km óta nem volt állítva és már igen csak van szelephangja :( bonyolult ,vagy vigyem inkább szerelőhöz ? Én a motoromnál szoktam állítani de az autóéhoz nem értek éskíváncsi lennék a monkafolyamat menetelére !!

Elörre is köszi



2012. dec. 31. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Leszeded a szelepfedelet, megméred hidegen a bütyök és a szelepemelő közötti hézagokat, kikalkulálod milyen új lapka kell, megveszed a lapkákat. Speciális lenyomó szerszámmal egyenként kicseréled a lapkákat, újra ellenőrzöd, visszateszed a szelepfedelet, örülsz.
2012. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit sok a hogy a kérdésedben. Szerintem ha ezt itt kérdezed vidd szerelőhöz az autót. Ha elrontod akár kárt is tehetsz benne.
2012. dec. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ott nem kell szelephézagot állítani, annak szerintem hdrotőkés a motorja, az egy kis pöcök ami feltelik olajjal mikor jár a motor és magától kitölti a szelephézagot, lehet, hogy nem is kell őket cserélni lehet elég átmosni, de azért vidd inkább szerelőhöz.
2012. dec. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hidrotőkés, az 1.0-ás motor a hidrotőkés.
2013. jan. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazad van utolsó, az 1.3-as tényleg nem az, nem hittem volna, hogy relative újabb autó és normál szelephézagállítást igényel.
2013. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 henger szelep váltás:ekkor állítod a 4 henger mindkét szelephézagát .Szívó 0,20 kipufogó 0,25

utána 3 henger szelepváltás ...itt állítod a 2-s

utána 4 henger szelepváltás ,itt állítod az 1-st

A végén 2 henger szelepváltás és állítod a 3-st

2013. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majdnem felajánlottam hogy átküldöm a gépkönyvet, de a gépkönyvben sincs benne. Előttem szóló jól leírta.
2013. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 feco3991 válasza:

Szívószelep hidegen: 0.13mm -0.17mm forrón: 0,23-0,27mm

Kipufogószelep hidegen: 0.15-0.19mm forrón: 0.25-0,29


Gépkönybe benne szerepel

márc. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!