Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség? Többi lent

Mi a különbség? Többi lent

Figyelt kérdés
Mi a különbség a 4 munkaütem és a 2 munkaütem között a motornál? előre is köszi a válaszokat!:)

2012. dec. 31. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:

4ütem: elkülönül a 4 ütem.

2ütem: egyszerre játszódik le 2 ütem.

2013. jan. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
SZív+sürít+lenttart+kipufog
2013. jan. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Négy ütemű motor: Nyit a szívó szelep a dugattyú lefele indul a felső holtpontról. A dugattyú az alsó holtpontról felfelé indul zár a szívó szelep elkezdődik a sűrítés. A felső holtpont előtt a gyújtógyertya elindítja az égést. A dugattyú eléri a felső holtpontot majd elkezdődik a munka ütem. A dugattyú elindul az alsó holtpont felé. A dugattyú az alsó holtpontról elindul felfelé ki nyit a kipufogó szelep. Majd kezdődik elölről. A főtengely két fordulatot tesz meg eddig.
2013. jan. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kétütemű motor: A főtengely egy fordulata alatt lejátszódik a négy ütem. Itt a dugattyú alatt is a forgattyús házban is végez munkát.

A dugattyú el indul a felső holtpontról lefelé. Ez a munka ütem. Eléri a kipufogó rést és elkezdődik a kipufogás és átöblintés. Eközben a forgattyús házban a beszívott keveréket /levegő, benzin, kenőanyag/ elősűríti. Ahogy nyit a szívó rés, a keverék átömlik a dugattyú felé. És kiszorítja a még ott lévő égésterméket. A dugattyú elindul a felső holtpont felé. Megkezdődik a sűrítési ütem. A forgattyús házba pedig újabb adag keverék áramlik be. A szívási ütem.

2013. jan. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Négy ütem: szívás, sűrítés, munkavégzés (robbanás), és végül a kipufogás

Két ütem: két ütem (egy motorfordulat) alatt hajtja végre azt a ciklust, amit a négyütemű motor két fordulat alatt.

2013. jan. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebben:

[link]

[link]

2013. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. jan. 1. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!