Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműtengely jeladót hol...

Vezérműtengely jeladót hol találom?

Figyelt kérdés

C20NE motor. Egyáltalán van benne?

[link]


Én személyszerint nem láttam semelyik oldalán csatlakozót, de lehet csak siettségemben nem vettem észre.



#vez.tengely
2013. jan. 2. 16:12
 1/6 Viktor.K ***** válasza:
szerintem nem a vezérműtengelynél van jeladód hanem a főtengelynél. ford fucusnak legalább is ott van.
2013. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennél a motornál elől alul van a jeladó,ami a főtengely jeladó.
2013. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hmmm. Te vagy a másik véglet, aki már nem is írja, hogy Opel, sosem kop el :P hanem in medias res az engine code-ot nyomod. De ez még mindig jobb, mintha csak egy gyártót meg típust írnál. Legközelebb írj évjáratot is, meg egyebeket, lécci!

Ebben a motorban olyan konkrétan szerintem sincs. De van egy főtengely fordulatszám érzékelő, a motornak ezen, a kép felőli oldalán, kb. az 1-es henger vonalában, a blokkban. Azon kívül erősen gyanítok egy Hall-adót az elosztóban. Azért azt hozzáteszem, konkrétan ilyen motorral még nem volt dolgom.

2013. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából rángat a kocsi, viszont ha főtengely jeladó lenne a rossz akkor elvileg leállna és be sem indulna, és ezért gondoltam a vezérmütengely jeladóra. Majd leveszem az elosztót és megnézem, hogy ott van-e valami jeladó.
2013. jan. 2. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, ennek ezer oka lehet. Amúgy először a gyújtás kopó alkatrészi és a tüzelőanyag-rendszer jutna eszembe. Ez a fajta jeladó inkább vagy jó vagy nem, és akkor nem is indulna, ha rossz lenne, ahogy te is írtad.

Ha többet árulnál el az autóról, akkor talán megmondhatnám, hogy lehet-e hibatárolót kiolvasni vagy sem. Elméletileg lehet, de gyakorlatilag nem biztos, h megy.

2013. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából már minden kilett cserélve, gyertya-kábelszett, ac, légtömegmérő, alapjáratimotor. Elösször vizhőfok jeladóra gyanakodtunk mivel, hidegen csinálta, bemelegedett utána elhagyta, aztán most már egyenletesen haladva elkezdi üzemmelegen is, viszont nem mindig, ha meghajtom utána egy 10-20kmig lehet vele közlekedni 90re ráállva, aztán gondol egyet megint előjön. Szeptemberbe kezdte egyszer egyszer, és mostanra már szinte napi rendszerességel. Hiba üzenetet nem villog. De ha minden jól megy jövőhéten kapok kábelt, és ha szerencsém van akkor rá tudom dugni gépre, és élőadatot nézni, de addig is kicserélném a jeladókat hátha.
2013. jan. 2. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!