Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme jogosítványt...

Van értelme jogosítványt szerezni hisze n jogsival is megbüntehetnek pár százezrekre?

Figyelt kérdés
Hiszen a nélkül is tudom a kreszt én motorozok és most elveték a jogsim mert egy k****g autós le akart tolni az útrol és felgyorsítotam és a rendőrei elvették a jogosítványom képzelhetitek milyen ideges lettem és én lettem a hibás a motornak semi baja de így nem tudok vele mit csinálni de nagyon erősen gondolkodok hogy megcsináltatom azt a pár karcolást és vagy egy turbo vagy egy nitro szetet rakatok bele és le szarom a rend őreit (suzuki hayabusa k9 4hónapos )Tehát mti tegyek?
2009. aug. 27. 03:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hát nekem sajnos ell vették:/
2009. aug. 27. 13:25
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha valóban elvették akkor fel kell lebbezned, mert 80-90k-ért max 100k-s büntit kaphatnál...
2009. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez nem tudom mennyire így történt, de a rendőr a helyszínen gyorshajtásárt nem veszi(nem veheti) el a jogosítványt! arra szigorú szabályozás van . Ha ezt megszegték veled szemben és ok nélkül vették el, azonnal tégy bejelentést, panaszt!


A rendőr a vezetői engedélyt a helyszínen elveszi, ha

a) a járművezető azzal gyanúsítható, hogy közúti baleset során maradandó fogyatékosságot, halált, kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó [Btk. 187. § (2) bekezdés] bűncselekményt követte el,

b) a jármű vezetője járművezetés ittas vagy bódult állapotban bűncselekmény (Btk. 188. §) elkövetésével gyanúsítható,

c) a járművezető járművezetéstől eltiltás hatálya alatt áll, vagy a közlekedési igazgatási hatóság a vezetési jogosultságának szünetelését jogerősen, elrendelte. Az ebben az esetben elvett vezetői engedélyt a hatóság három munkanapon belül megküldi az elkövető lakóhelye (tartózkodási helye) szerint illetékes közlekedési igazgatási hatóságnak.

d) gyanú van arra, hogy a vezetői engedély hamis, meghamisították vagy azzal más módon visszaéltek. A gyanút megalapozza, ha a vezetői engedély körözés alatt áll, a nyilvántartás szerint a vezetői engedély kiadására nem került sor, vagy azt nem az engedélyben feltüntetett gépjárművezető részére állították ki, az okmányban javítás, törlés vagy más illetéktelen beavatkozás jelei észlelhetőek, illetve a vezetői engedély anyaga, kivitele a valóditól eltér

2009. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Most mi van?, Miben lettél hibás? És a motornak semmi baja? Összementetek? elég zavaros..
2009. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!