Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi számít kevés kilóméternek...

Mi számít kevés kilóméternek egy autóban, ha használtan szeretnék venni egyet? Pl.150000km az sok, vagy kevés?

Figyelt kérdés

Valamint mire kell figyelni használt kocsi vételnél? pl. karosszéria, vagy mennyit fogyaszt, hány éves stb?

Köszi


2013. jan. 5. 12:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
amit linkeltél, azok tényleg annyira roncsok?
2013. jan. 5. 13:52
 12/20 anonim ***** válasza:

Előttem szóló összefoglalta !

A banki "szakik "-ról nem akarok véleményt írni...az autó múltja sajnos visszafog ütni ...

Mellékesen nem egy öszvér típus amit kinéztél ....nehezen viselhette az estleges nem törődést..

De ha szerintem egy megfelelő szakihoz elviszed és kérsz egy teljes átvizsgálást kb 1-2 óra ,akkor szerintem majdnem teljes képet kapsz a jelenlegi állapotáról ! 6-10 ezren ne múljon..

2013. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ilyen kis autóknak már amúgy is sok ennyi kilóméter.
2013. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
akkor mit javasoltok? sajnos nem tudok új autót venni, így marad a használt. Javaslat?
2013. jan. 5. 14:33
 15/20 anonim ***** válasza:

Megbízható kereskedő ....mert van ilyen !

És egy tényleg autószerelő szakmai tudással...

Nézd eladó autó annyi van ...

őt merem ajánlani ...

[link]

2013. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
vidéki vagyok, szegedi
2013. jan. 5. 14:43
 17/20 anonim ***** válasza:
Nézz szét a hasznaltauto.hu-n. Lehet szűkíteni a keresést akár Szegedre is. Ha nem a banki visszavett mellett döntesz, akkor legelőször a magánszemélynél lévő kocsikból válogass, mert a kereskedő kb 10-15% árréssel dolgozik, és "szépítik" az autót, pl km-óra állással. Érdemes vinni hozzáértőt, hogy megnézze a kocsit. Az sem muszáj, hogy szerelő legyen, de egy sokat vezetett embernek lehet épkézláb véleménye a kocsiról.
2013. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez egyénfüggő, hogy kinek mi a kevés km egy kocsiban, nekem pl.: 80 000 km alatt. (mi 33-al vettük a kocsit 8 évesen. Jól kifogtuk!)

Corsa B-t ne vegyél, mivel hajlamos elektromos zárlat miatt kigyulladni! Többször hallottam ilyet, egyiket személyesen a munkatársamtól, akinek a biztonsági őrök jöttek szólni, hogy övé-e az a fehér Corsa, mert éppen erősen füstöl, de nem kell aggódni, már jönnek a tűzoltók!

A Ford Ka, neked megteszi, jó kis kocsi, csak műszakilag jó legyen!

2013. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos tippeket!!
2013. jan. 5. 16:20
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem arra ne adj, hogy mennyi van benne. A 400.000-et futott dízel luxus kocsikban is csak 150.000 van, hiába 15 éves már:)


Amit érdemes megnézned, hogy mennyire kopottak a belsőtér műanyagai, és a kárpitjai. (kormány, ajtóbehúzó kilincs, ülések állapota:szakadás a vezető oldalon az ajtó felől, kitöredezett-kiült bőr. Érdemes átnézni az illesztéseknél a hézagokat. Ezzel persze nem tudod 100%-osan kizárni, vagy megerősíteni azt, hogy törték-e vagy nem, de azt igen, hogy valami Mekk Elek javította vagy nem. érdemes tudni hogy van-e szervizkönyve, (leinformálható a futása, ha márka szervizben szervizelték) de ha már 10év körüli kocsiról van szó sokkal valószínűbb hogy Pista bácsinál szervizelték, ahol persze nem jegyzik a km állást. Egyébként érdemes egy kompressziót mérni, mert azzal képet kaphatsz a motor kopásáról- futásáról- karbantartásáról- állapotáról.

2013. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!