Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyek az ideális fordulatszám...

Melyek az ideális fordulatszám tartományok folyamatos haladáshoz, vissza-, illetve felváltáshoz ennél az autónál? Leírásban a többi.

Figyelt kérdés

Először is friss jogosítványos vagyok.


Mazda 323f 1.5 BA (1994-1998) 88 lóerős benzines autót vezetek. A lehető legjobb fogyasztás elérése érdekében mikor ajánljátok a fel-, illetve visszaváltást? Az kocsit 95%-ban városban használom.


Az autót eddig úgy vezettem, ha a takarékosságot próbáltam szem előtt tartani, hogy 2000-2200 között felváltottam, és 1500-1600-nál pedig vissza. 50-60-as tempónál, ha folyamatosan tudtam tartani előreláthatólag ezt a sebességet, akkor 5-ösben 1500-as fordulaton hajtottam a gépet. Folytassam tovább ezt a fajta fel- és visszaváltogatást, vagy ajánlanátok ehhez az autóhoz egy jobbnak bizonyuló fordulatszám-tartományt? Néhány kérdést az oldalon a válaszokkal együtt elolvastam, az én értelmezésem szerint kicsit tovább is pörgethetném a motort, de azt csak általánosítva írták a válaszadók. Ebben a kérdésben pedig fontos, hogy megadtam az autóm típusát, tehát konkrétumokról beszélhetünk. Na ennyi duma elég volt részemről, a válaszokat köszönöm előre!



2013. jan. 7. 01:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
1,5ös, 100 lóerős autóm van. Nagyon szépen lehet vele haladni négyesben városban... Még emelkedőn se erőlködik, épphogy kell neki gázt adni. Lehet érezni azt, amikor váltani kell. Ha lesz gyakorlatod belejössz. Nem kell nézni a fordulatszámmérőt, mert az nem jelent semmit. Pl. emelkedőn, lejtőn, hideg motornál, melegnél mindig máskor célszerű váltani. De érezni fogod :) Ahol lakom pl. van egy elég hosszú viszonylag lejtős út egy körforgalom után. Amikor arra megyek szinte mindig körforgalomból kifele kettesben felmegyek olyan 40-45 km/h-ra és egyből beteszem ötösbe, akkor motorfékkel pont legurulok szépen 50-nel... Tehát útviszonyoktól és autótól függ. Voltam 2 literes dízellel, azt még körfogalomban is hármasba raktam, mert úgy is úgy húzott... Bele fogsz jönni :)
2013. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Kis fordulaton nincs elég kenés, és a csapágyaknak illetve az egész rendszernek nem használ. Nyomatékcsúcs közelében érdemes tartani az egyszerűbb szívóbenzineseket. Feltöltött dízelt/ benzines is 1500 felett hiába megy 1000 től is az nem jó neki.
2018. aug. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!