Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok komentben írták, hogy nem...

Sok komentben írták, hogy nem jó a kocsinak, ha álló helyzetben melegítik. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Diesel autóról van szó

Általában én is elindulok vele kb 1-2 percen belül. De ha nagy hideg van, és az 1 éves lányomat is viszem, akkor szeretem járatni minimum 10 percet, hogy langyosodjon a levegő benne. Okozok ezzel valami kárt a motorban?



#mejnd
2013. jan. 8. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem árt neki az helyben járatás, csak gazdaságosabb, ha kis gázzal de 1-2 percen belül elindulsz.
2013. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is mindig járatom, mondjuk benzines, elinditom a motort miközben kaparom le a jeget. (ez csak pár perc)
2013. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
amíg pár percet jár reggel, legalább eljut az olaj a kenőhelyekre, nem rögtön szárazon indulsz el vele.
2013. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"amíg pár percet jár reggel, legalább eljut az olaj a kenőhelyekre, nem rögtön szárazon indulsz el vele."


Ez a slusszkulcs elfordítása után 0,7-1,5 mp alatt megtörténik, a motorolaj nem olyan mint a disznózsír ami hidegen összeáll. Különben 3000 km-enként motort kéne cserélni az összes autóban. Szárazon akkor tudsz járni vele ha leengeded belőle az olajat.


A melegítés célja az lenne hogy a motor elérje vagy megközelítse az optimális üzemi hőmérsékletet, amire tervezve van. Lenne, mivel terhelés nélkül sokkal lassabban melegednek.


Ártani nem ártasz vele, de túl sok értelme sincs, pláne egy dízelnél, ahol kisebb a veszteséghő , ezért általában elektromos a fűtőrendszer.

2013. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát, ma reggel minusz tíz fok volt, ilyenben egy 5W-s is olyan mint hűvösön a méz. zselészerű.
2013. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Léghűtéses motoroknak nem jó ha túl sokáig járnak álló helyzetben.
2013. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem okozol kárt a motorban...sőt.. a hidegen indulás az nem az igazi, nagy (mechanikai)feszültség keletkezik a motorban.

Az olajozás nem probléma, egy-két másodpercen belül mindenhol van rendes kenés(olajnyomás)

Minél hidegebb a külső hőmérséklet, annál tovább melegítsd...

2013. jan. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Napkiraly ***** válasza:
46%
fél perc melegítés, aztán uzsgyi 2500as fordulaton (2000 alá ne engedd, 3000 fölé se)
2013. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én benzinest mindig szoktam nyáron fél-1 percet télen 4-5 percet. Nem szeretem hidegen terhelni, bárki bármit is mond. Lehet terhelésen hamarabb melegszik de TERHELve van.. helyben járatással lassabban melegszik de nincs semmi terhelés alatta. Ennyi erővel elinditod nagy gázt adsz akkor még hamarabb eléri az üzemi hőmérsékletet csak közben lehet, hogy többszörös kopást kap mintha alapjáraton pöfögne 5 percig
2017. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy te úgy gondolod, de a szakértőknél, szerelőknél ne legyél okosabb.
2017. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!