Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi dízelekre katalizátor...

Régi dízelekre katalizátor felszerelése jár valami pozitív és/vagy negatív dolgokkal?

Figyelt kérdés
pl E200, 1-2-3mas gol stb
2013. jan. 9. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem sok értelmét látom ennek, mert a motor nem úgy volt tervezve, hogy katalizátort tegyenek rá, ezért lehet nem is ér semmit. Csak visszavesz az erejéből.
2013. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy egy benzinmotor katalizátorát rakod fel a kocsira, akkor nem, nincs értelme.

Szabályozott hármashatású katalizátorról beszélhetünk a mai autóknál, ami annyit jelent, hogy egy lambda-szonda figyeli a légviszonyt, és állandóan 1 körüli értéken tartja azt, hogy a katalizátor jól működjön (tehát mind a CO (szén-monoxid), HC (elégetlen szénhidrogének) és NOx (nitrogén-oxidok) koncentrációja a lehető legnagyobb hatásfokkal csökkenjen le, erre van egy optimum, ez jól ki van találva.


Tehát a benzinmotor állandóan 1 körüli légviszonnyal dolgozik, míg a diesel motor folyamatosan 1-nél nagyobb lambdával, azaz légfelesleggel működik.


Magas légfelesleg esetén viszont a NOx átalakulási hatásfoka igen kicsi, 0-hoz közeli, tehát értelmét veszíti a katalizátor használata.

2013. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ja aha azt hittem hogy rá teszi az ember csökken a kibocsájtás és mindenki boldog
2013. jan. 9. 20:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen egyszerű lenne már régen a Marsra járnánk nyaralni. :)
2013. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy megy ahogy Móricka elképzeli:)
2013. jan. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hehh! Nem tudom, miért lettem lepontozva :D

Járműmérnök hallgató vagyok, tudom miről beszélek, ugyanis ez a feladatom, hogy tudjam.

Na mindegy.. :D

2013. jan. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!