Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az embereket egyáltalán nem...

Az embereket egyáltalán nem érdekli az autójuk biztonsága?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ti hogy látjátok, de a biztonság mint tényező alig-alig szokott felmerülni autóvásárláskor.

A nagy kedvencem, amikor teli van a csávó pénzzel, és nem adja el a 2-es Golfját, mert "jó az még". Szerintetek van fogalma róla, hogy egy balesetnél mennyivel nagyobb esélye lenne mondjuk egy 5-ös Golfban? Persze lehet tudom, hogy már megfogalmazódott sokakban a tipikus "ha kamion jön szembe nem tökmindegy, miben ülsz?" Akkor mindegy, de nem csak kamionok jöhetnek szembe.

Én úgy gondolom, az lenne a normális, hogy az anyagi körülményeinkhez képest igyekszünk a lehető legbiztonságosabb autót venni, mert a másvilágon nem sokra megy az ember a pénzzel.

HANGSÚLYOZOM: EZ CSAK AZOKRA VONATKOZIK, AKIKNEK MESSZE JOBBAK AZ ANYAGI LEHETŐSÉGEIK AZ ÖREG LÉGZSÁK ÉS MINDEN MENTES AUTÓJUKHOZ KÉPEST.


2013. jan. 10. 18:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Olyat nem ismerek akinek régi kocsija van miközben simán vehetne újabbat, én csak olyanokat ismerek, akinek nem telik 2es golfra se de fiatal kocsijuk van hitelből :) az jobb?
2013. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Először is meg kellene tanulni használni azt, ami van.


A biztonsági övet az erre vonatkozó szigorú szabályok ellenére hányan nem csatolják be még mindig?


Másik kedvencem: egyszer egy kocsiban láttam egy bólogatós kutyát az utasoldali légzsák fedelére téve. Sokaknak valószínűleg az se világos, hogy mi az a szerkezet az AIRBAG feliratú fedél mögött és hogyan működik. Amíg ez nincs meg...

2013. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Sokaknál a pénz a döntő a vásárlásnál, a többivel nem igen törődnek. A mai magyar helyzetben sajnos sokaknak nincs más választása, mint hogy autója legyen, de olcsó! Mert sajnos vidéken, ahol a busz, vonat keveset jár, ott létszükséglet az autó.
2013. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
78%

Nos, akkor itt egy válasz,ha szeretnéd. Sokkal jobbak a lehetőségeim, minthogy egy 12 éves Suzukim legyen. De a fő szempont az volt, hogy a napi 8 (4-4)km-t megtegye vele a felségem. Mindezt városi körülmények között, vagyis kis sebesség mellett. Így esett a választás arra a kocsira, és kijelenthetem, hogy a huszonX év alatt még neki sem, és nekem sem volt balesetem. Mondjuk én mást vezetek, és lényegesen többet(kamiont).

Lényegében én továbbra is úgy látom, mint eddig is, hogy ez kissé túldimenzionált dolog, hiszen te is estél pofára a játszótéren gyerekkorodban, mégsem viselsz fogvédőt.

2013. jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
75%

Annyit még hozzátennék, hogy ez a kocsi közös döntés volt, nem én találtam ki, hogy ez jó lesz.

De ha a te szemléletedet nézzük, akkor egy Ford F650-el kellene szaladgálnom, mert az roppant biztonságos. És jönne a sok okos, hogy mi a túrónak vettem akkora autót.

2013. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel a biztonsági övet is felesleges bekötni mondván, hogy úgyse baleseteztem még. Én sem, de mégis foglalkoztat a kérdés, hogy ha megtörténik a dolog, akkor megtettem-e a tőlem telhetőt az életben maradásért.

Az, hogy 3 tonnás terepjáróval járjon mindenki, megint csak szélsőség. Mint az, hogy úgyis kamion jön szembe, és mindegy. Semmi sem védhetetlen, ezt tudjuk. Azt mondom, hogy a lehetőségekhez, és a realitásokhoz mérten kellene kicsit biztonságosabb autó. Egy régi Swifthez képest egy új Swift is egy tank. 7-800e Ft-ért 2 légzsákos kisautók vannak 4 csillagos törésteszttel. Ha a párod egy kisebb balesetnél mondjuk eltöri a lábát. Nem gondolkoznál azon, hogy egy pár százezerrel drágább autóból talán kiszállt volna sérülés nélkül?

2013. jan. 10. 19:20
 7/16 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Jó a kérdés, de én más szemlélettel bírok. Először is, a mondatodban ott van a "ha". Ez még nem történt meg, tehát nem tudom a választ.

Második kör: eleve nem azért vettünk autót, hogy ha törjük, akkor mekkora lesz a sérülés, illetve a halál esélye.

Valószínű, ezek miatt sosem leszek a "kedvenced", de a következő autóm sem tank lesz.

A biztonsági övről te beszéltél, én egy szóval sem említettem, hogy ha már Suzuki, akkor ne használjuk. Az jó dolog, nem véletlenül lett kitalálva, és használjuk is.

Végeredményében más a szemléletünk, és ez így is van rendjén.

2013. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szörnyű lehet így élni,hogy: "úr isten,milesz ha..."



Kettes golfból is simán kiszállsz,ha bevagy kötve.A légzsák is csak ekkor hasznos,különben ellened fordul,és megszabadít a fogaidtól..

2013. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Persze, simán kiszállsz egy olyan balesetnél. De egy újabb autóból egy annál sokkal komolyabb balesetnél is, ami egy 2-es Golfnál már komoly sérüléseket okoz.

Euro Ncap törésteszteket nézett már valaki? Hogy összeroppan egy 2-es Golf 64kmh-val.

2013. jan. 10. 20:42
 10/16 anonim ***** válasza:
nem tudom , hogy írták e , de szerintem nem mindegy hogy 1 2 es golfban vagy egy x5-6 os bmw-ben :D
2013. jan. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!