Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10-15 éves DÍZEL (! ) BMW...

10-15 éves DÍZEL (! ) BMW vásárlás, megéri, mire figyeljek? Tanácsokat szeretnék kérni.

Figyelt kérdés
én úgy hallottam, hogy a dízelek idősebb korban könnyebben elromlanak, stb. valaki összefoglalná, hogy akkor inkább benzinest, vagy azért annyira nem leírhatóak a régi dízeles autók?

2013. jan. 13. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Nem lehetne, hogy félretedd a presztist és vegyél egy hétköznapi autót, amit használni is tudsz, nem csak szervizelni rakás pénzért? 10-15 éves bmw-nek amúgy sincs semmi presztizse!
2013. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hátsókerék-hajtásos autót szeretnék
2013. jan. 13. 23:07
 3/18 A kérdező kommentje:
és a bmw-k tetszenek a legjobban külsőre és belsőre is egyaránt. egyébként miért nem lehet megállni azt, hogyha valaki idősebb "presztízs autót" szeretne venni, azt ne szóljuk le...jobb lenne ha nem lenne rá kereslet? vagy fáj nektek, ha valaki értékeli a régi minőségi autókat? tehát, ha valaki a kérdésemre is válaszol, azt megköszönném.
2013. jan. 13. 23:13
 4/18 anonim ***** válasza:
5%
Hát jó, de a helyedben akkor sem BMW-t vennék. Inkább Audit, vagy Mercit. Hasonló áru és az is hátsókerekes. És sokkal megbízhatóbb, mint a BMW. A BMW állandóan eltud romlani, iszonyatos. Tudom, mert én szoktam szervizbe vontatni a bmw-s ismerőseimet. Mercedes-em egyébként, sokkal jobb, mint a bmw!!!
2013. jan. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy számomra ezek a régi mercik annyira vénemberes kinézetűek, túl elegáns, nem hozzám illő. A BMW sportos, fiatalos, cápaorr, bmw lógó, mind-mind szimpatikusabb számomra. Túl elfogult vagyok, tudom.
2013. jan. 14. 00:11
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen. De mondom, ott az Audi is, VW még, pl. Passat, az is nagyon jó, de a BMW annyira rettenet szervizigényes, hogy az valami borzalom!
2013. jan. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
brühüm :( veszek egy opel omegát és bmw replikát csinálok belőle xD
2013. jan. 14. 00:30
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Jaja, ezek a BMW-k ipari hulladékok, bezony, a gyártósor elhagyása után 5km-el elromlanak. Ráadásul csak Mercivel lehet őket vontatni, bezony.


Nahaggyá'má' bázzmög.


Az esetleges konstrukciós/anyaghibáktól eltekintve minden autó annyira megbízható amennyire karban van tartva, legyen BMW, Audi,Merci, vagy egy kétütemű Trabant.


Kérdező: konkrét elképzelés? A M51D25TU UL/OL blokk (E36 325TD, 325TDS, E39 525TDS) nem igazán ajánlott, kényes a karbantartásra, ha nem kapja meg amit kell akkor rövid úton megadja magát.


A többivel nincs különösebb gond,van pár dolog amire figyelni kell, de lődd be hogy mit is szeretnél, mert a 10-15éves dízeles BMW-k elég sok típust jelenthetnek.

2013. jan. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A dízel motorok eleve kényesebbek idősebb korukban, lévén, hogy jóval magasabb nyomáson kell az üzemanyagot a motorba juttatni, illetve a motorban sűríteni, a működési elv miatt. Ezért tipikusan az adagoló, a porlasztócsúcsok, vagy épp a turbó kritikus hibaforrás egy idős autónál. Pont úgy, mint az automata váltó. A benzines a dízelhez képest arányában többet elfut, mint a dízel. Ezt vedd figyelembe.


BMW-hez nem értek, még soha nem volt olyan autóm (meg sajnos nem is lesz, esetleg egy B Omega valamikor), de ezek jellemző dízel hibák, amik nem rendeltetésszerű használat (pl. rövid távokra használja, és nem melegszik eb a motor, vagy már hidegen is pörgetve van, vagy csak szar minőségű, pl. Mo-.on kapható gázolajat tankolnak bele) illetve nagyon sok futásteljesítmény esetén sokszor drágábban jön ki az ember a dízellel.

2013. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi baj ha valaki bmwt nézeget. A baj csak annyi,hogy ennyi éves dizelt. Ennyi éves autóból NEM szabad dizelt venni. Minimum fél millió kilométer van benne,de ez könnyen lehet millió is és nagyon naiv ember az olyan aki elhiszi mennyit mutat a kilométer óra.
2013. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!