Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az auto vezetes rejtelmeit...

Katalin13@ kérdése:

Az auto vezetes rejtelmeit tanulom, ezert egy tapasztalt vezeto segitseget kernem! Valaki megtudna mondani, h ez miert tortent? Koszonom elore is!

Figyelt kérdés
A szokasos modon elinditottam az autot: kuplung teljesen betolva, kulcsforditas es uresbe be! De tortent, h a kulcsforditast kovetoen, felbogott a motor, nem ertettem, h mivan igy levettem a labam a pedalrol es elindult az auto, persze szerencsem volt, h hatramenetben volt, mert termeszetesen a fal allitott meg, valahogy kiesett, h fekeznem kellene, minden olyan gyors volt!

2013. jan. 16. 12:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hat a turelmerol a tarsam nem hires,mindent tud,de nem akarja elmondani,azt mondja nezzek utanna a neten,de nem igazan talaltam eddig olyan oldalt ahol elmagyarazzak az auto mukodeset es "hasznalatat".

Itt kint lehet vezetni tanuloi jogositvannyal,ha egy olyan ul melletted akinek van ervenyes jogsija.Persze en nem mereszkedem ki az utra,csak is a parkoloban gyakorlok,de sajnos itt mindenhol van fekvo rendor,foleg a parkoloban,vegig,egymas utan,5 meterenkent,es nem igazan jo allandoan lassitgatni.Sajna London nem a legalkalmasabb hely! Parhonapja kezdtem eltanulni,de idom sincs nagyon a munkam miatt,ezert inditottam en az autot,h az legalabb menjen,de most a lefulladas helyett elindult es megtortent a dolog...

Ha szerencsed van es olyan tarsasagot fogsz ki akkor 50font egy lecke,de sajna itt nagyon nehez normalis oktatot talalni,tele van jott-ment emberekkel az egesz varos,angolt csak ritkan latsz! :)

2013. jan. 16. 19:18
 12/15 anonim ***** válasza:

Ismerős az londoni helyzet, igaz pár éve, és akkor is csak turistaként voltam ott. Sőt, most hogy belegondolok az a pár éve nagyon régen volt - 2005-ben. :)


Hát most nekem sem jut eszembe olyan oldal, ahol a komplett autó működését elmagyaráznák.

Mondjuk egy könyv ugrott be, ami igaz hogy nagyon régen készült (ezért tartalmaz elavult dolgokat is, főleg az üzemanyag bejuttatása, a gyújtásrendszerek és a járműkonstrukciós részeken), illetve lehet kicsit túllő a célom, mert - gondolom csak vezetni akarsz megtanulni, nem részleteibe menően a dolgot - túl részletes.


Ez Ternai Zoltántól A gépkocsi c. kiadvány. Ingyen letölthető, ha vannak unalmas perceid azt kiválóan ki lehet vele tölteni. Vannak benne nagyon szemléletes példák is, a nyolcvanas évekig mindenképpen ez volt a technikai érdeklődésű tinédzser fiúgyerekek "bibliája". Ha ma is elolvasnák, akkor 10-15%-kal kevesebb kérdés lenne ebben a kérdéskategóriában... :)


Innen - ingyenes regisztráció után - letöltheted ha akarsz tenni vele egy próbát.


[link]


De ha van konkrét kérdésed, arra szívesen írok én is választ - elmagyarázni kompletten nem nagyon van időm.

2013. jan. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Olvashatsz annyit, hogy szemeid kifolynak, ha nem gyakorlod, nem fog menni.


Baratnomnek honapok ota megvolt a jogsija, mikor egyutt mentunk vhova, o vezetett. Kerdeztem mit csinalsz??? Hat neki a nagybatyja ezt igy-meg igy tanitotta. (szinten kulfold, szinten nem kotelezo orat venni, mazlista volt a vizsgan, csak automata autot latott).


Masnap elvittem az en autommal (manualis) a parkba, es atultettem. Mindent elmagyarzatam neki az elejerol, amit mar ismert, azt elengedte a fule mellett, de meglepo modon sok ujat hallott. Aztan elindultunk. 3 ora mulva o volt a legonbizalmasabb sofor a kornyeken. Meg most is, hosszu evek tavlatabol, neha felemlegeti, hogy azota tud vezetni, hogy en megtanitottam neki.


Ha a parod nem tud/nem kepes, akkor kerj meg egy ismerost, aki szerinted jol vezet, hogy segitsen. Nem kell heteket idozni, eleg, ha egy ket alkalommal elmagyarazza a dolgokat ugy, hogy kozben melletted ul es folyamatosan segit.


Apukam peldaul, draga ember, ritka jo sofor, de keptelen volt nekem segiteni az elejen. Mar volt jogsim, es vezettem is neha, de folyamatos benazasok, nem voltam biztos a dolgomban, mikor az akkori baratom a 'szarnyai' ala vett es megtanitott vezetni.


Nem mindenki tud "tanitani", meg akkor sem ha o maga jo sofor. De aki el tudja neked ugy magyarazni, hogy megvilagosodsz tole, az nagy segitseg lesz es egy eletre nem felejted el :)


Kitartas es sok gyakorlas a titok kulcsa!


Good luck :)

2013. jan. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Ha egy nő vezetni akar,NE állj az útjába!"


(bocsi,de ezt nemhagyhattam ki):$ xD

2013. jan. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Akik így "tanulnak" meg vezetni, mint akik itt megszólaltak; nos, ők tesznek minket, normális vezetőket tönkre. És még ránk is dudálnak, ha városban megelőzöd őket, mert 40-el mennek korlátozás nélküli helyen. Pláne sucukival... Aki próbál megtanítani, az egy p.cs.

De te is az vagy, miért nem mész el autóvezetői tanfolyamra?

2015. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!