Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan veszem észre ha tönkre...

Honnan veszem észre ha tönkre megy a főtengely szimering? (simson s51)

Figyelt kérdés
Ha a gyújtásoldalon megy tönkre ha a kuplung oldalon megy tönkre.
2013. jan. 21. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha gyújtás oldalon akkor használat után ott kellene látnod hogy valami szivárog.

Ha a kuplung oldalon akkor fogy az olaj és jobban füstöl mint máskor.


Meg persze teljesítmény csökkenés.

2013. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a kuplungoldalon megy tönkre akkor a váltóolaj beszivárog az égéstérbe. Ilyenkor a motor sűrű fehér füstöt ereget, és ha már nagyon rossz állapotú a szimering, akkor a váltó olaj be is köpheti a gyertyát.

Gyújtás oladali szimering hibánál a motor fals levegőt szív. Ilyenkor azt tapasztalod hogy üresben egyre jobban felpörög a motor.

2013. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. válaszadó, ha sok az olaj akkor azt a füstöt kékesnek szokták mondani. Fehér akkor van ha a hűtővíz kerül az égéstérbe(nyilván ez vízhűtéseseknél van)
2013. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat sokat segítetek úgy néz ki akkor hogy kuplung oldalon szimeringes a mocim. Mert az én motorom elégé kéken sűstöl a gyertya meg állandóan tiszta olajos.
2013. jan. 21. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Volt már szimeringes léghűtéses 2t motorom. Váltóolaj volt benne, nem motorolaj. Olyan fehér büdös füstöt nyomott hogy beterítette az udvart 1 perc járatás után, + fogyott is az olajból. Kuplungoldali szimeringcsere után megszűntek ezek a jelenségek... Érdekes, nem?
2013. jan. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is kéken kell füstölnie mer ha olajat égetsz az is kék füstöt ad majdnem minden olaj kéken füsttől.
2013. jan. 22. 06:52
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem ősszel lett szimeringes a simsonom.

ráadásul egyszerre adta meg magát mindkettő (kuplung felöl még a gyári volt, gyújtás felöl cserélve volt már)

Régebben amikor a gyújtás felöl ment tökre akkor szerencsére csak annyi baj volt, hogy nem volt alapjárata, húzni kellett neki a gázt.

Legutóbb amikor egyszerre ment tönkre a kettő akkor meg először megint azzal kezdődött, hogy nem volt alapjárat. aztán meg jött egy olyan, hogy nem akart felpörögni csak hörgött , aztán egyszer csak felpörgött, füstölt egy nagyot, majd megtartotta a fordulatot és nem esett vissza csak jópár másodperc után. menni nem is próbáltam vele :D

2013. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom hogy régi a kérdés, de:


Valamelyik válaszoló írta hogy fehéren füstöl ha rossz a kuplung oldali szimering. Írta is hogy neki már volt szimering hibás simsonja, és fehéren füstölt. Aztán jött egy másik válaszoló aki megírta hogy kéken füstölne ha szimeringes lenne. De valójában az első válaszolónak van igaza, mert a 2 ütemű motorolajtól valóban kék lenne a füst, de a váltóban hajtóműolaj van, esetleg 4 ütemű motorolaj. :D

2014. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Így van fehér vagy inkább nagyon világos színű a füstje, mivel nem ég el teljesen!
2023. júl. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!