Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonom valószínűleg keveset...

Simsonom valószínűleg keveset kap, de már nem lehet rajta állítani, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

tehát robogó karburátor van rajta, és a benzinszint nem állítható, kb 72-es főfúvóka van benne, vagy kicsit nagyobb mert már reszeltem rajta kicsit, szóval max 80-as

és a súbertű meg azon van hogy a legtöbbet kapjon, és szerintem keveset kap így is, mert 50-el bír csak menni, és a szívató is kell neki, meg nem akar indulni, arra jöttem rá hogy úgy állítom le hogy már alig jár a motor, és akkor nem szívja ki az összes benzint a karburátorból, és akkor indul első második rúgásra


de ha nem így állítom le akkor csak tolásra vagy 100. rúgásra indul :S

nem kell mondogatni hogy tegyek rá simson karburátort, mert nincs simson karburátorom, ezért van rajta robogó karburátor, és másnak a simsonján is van robogó karburátor, és azt mondta hogy az övé jól működik

de nem tudja hogy mekkora fúvóka van benne neki meg stb.


2013. jan. 25. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Robogó karburátort még nem szedtem szét, de nem lehet hogy membrános. Láncfűrészeknél, kertigépeknél szokott olyan gond lenni hogy a membrán megnyúlik, és ezért beállíthatatlan lesz.

A karburátort szedd darabokra, és takarítsd ki, tisztíts meg a furatát minden fúvókának.

2013. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyobbra reszelted?Az lehet hogy nem jó megoldás,mert így nem egyenletes a lyukad amibe a súbertű fut és annak fontos zárószerepe is van.

Ha a robogód úgy jobban megy hogy ráhúzod a szivatót,mármint úgy tudsz 50-nel többel is menni és nem fullasztod le vele akkor nyugodtan tegyél bele nagyobb főfúvókát,aztán a többit is egységesen kéne ilyenkor cserélni.

80-85fúvókánál nem fog nagyobb kelleni szerintem.

2013. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A karburátor nem olyan egyszerűen működi hogy minél több benzin meg minél több levegő bemegy oszt jóvan az. Nem.

Komoly áramlástani szempontok alapján tervezik meg a motor karakterisztikájához.

Ami a te esetedben nem simon.

A karburátor úgy működik hogy a kialakuló, megfelelő erejű vákuum finomra porlasztja a megfelelő mennyiségben és minőségben beporlasztott benzint. És így lesz jó a keverék.

Van egy olyan érzésem hogy te ezt fel is borítottad, és így már a keverék minősége se jó.


A másik hogy robogó és robogó karakterisztikája között is sok különbség lehet.

Szóval lehet olyan robogó aminek a karbija jó a simsonra, de ami karbi neked van az úgy tűnik nem jó.


Lehet reszelgetni, faragni. És lehet hogy fogsz is vele elérni nagyobb sebességet, de ha skerünl akkor a fogyasztás baromi nagy lesz.


Gyári hengerhez gyári karbi a legjobb. És nem is valami drága egy bontott simson karbi. Legalábbis nem lenne drágább mintha gy használod a gépet és majd idő előtt cserélni kell az alkatrészeket...

2013. jan. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, de nem tudok sehol se venni hozzá nagyobb főfúvókát, csak rendelni tudnék netről, de annál meg sok lenne a postaköltség, és hát ki lett reszelve, de nem ovális, elég jó lett a reszelés, és az egész karburátor ki lett pucolva meg fújkálva, kb 1 hete

benzinszűrő is van rajta, és nem fullad a szívatóval se! sőt, csak szívatóval megy!

2013. jan. 25. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 80-85 főfúvókám,csak elő kéne bányásznom,és akkor nem kell rendelned sokért.
2013. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kgpassat ***** válasza:
Azért én csak leírnám, hogy nem egy nagy művészet venni egy BVF karbit.
2013. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!