Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada vagy Wartburg 1.3 jobb...

Lada vagy Wartburg 1.3 jobb első kocsinak?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék drágábbat, ezek pont megffelelnek, de nem tudok döneni.

Wartburg, Lada Zhigule, Nova, vagy esetleg Samara. Bár a Samara nem annyira tetszik, de még esetleg azt vennék. Melyik a legjobb?

(Légszi ne sz*rozzátok, hogy öregek és sokat esznek, nem ez a kérdés)

Köszönöm előre is a válaszokat :)


2013. jan. 25. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1200zsiguli volt az első kocsim.

Soha nem hagyott ott sehol,ha valamit szerelni kellett rajta azt a nagy könyv szerint megtudtam könnyedén csinálni,bitang jól ment,és jól is néz ki.Viszont ami ellene szól:a kasznija nagyon rozsdál,sokat fogyaszt,és ha magas vagy akkor át kell építeni az üléseket mert nagyon kényelmetlen hogy nemtudod kinyújtani a lábadat.

A Samarákról szervízigényesebbek mint a sima zsigulik de annyira nem vészes,picivel kevesebbet fogyaszt és rondán néz ki.Wartburgból pedig akkor lenne szerencséd ha négyütemű gépet találsz,azok sem rossz gépek.

Én ezek közül a zsigulit ajánlom!Én a sajátomat nagyon szerettem!!!

Üdv!

2013. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Wartburg 1.3 az 4T, 2T-t nem is vennék, azok már nem a mai forgalomba valók.

Igazából eljesen dönésképelen vagyok. Tetszenek a zsigulik is, a kocka Ladák is meg a Warburgok is.

Nehéz döntés lesz.

2013. jan. 25. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor érmézzél,vagy amelyikből jobb állapotút találsz azt egyből vedd meg.
2013. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Wartburg tényleg nagyon vacak, ma már nem jó ötlet venni. Ladát viszont igen, minden további nélkül, csak az meg sokat fogyaszt. De cserébe nagyon strapabíróak.
2013. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A Wartburg tágasabb mint a Lada (érzetre biztosan), a csomagtartója is nagyobb talán. Az első kerekeit hajtja (ezáltal könnyebben vezethető csúszós körülmények között, nem akarja eldobni a hátulját), VW-származék a motor - újabb fejlesztés mint a Ladáké, elméletileg takarékosabb (lehetne).

Ladák? A "Zsigulik" (honnan jön ez a Zhigule meg a Nova? Nova néven pl. Angliába vitték a kockákat) szerintem jobban néznek ki mint a kockák - sőt megeshet hogy kevésbé rohad a karosszériájuk a nagyobb koruk ellenére. Persze ha már össze-vissza volt hegesztgetve akkor mindegy. A kockákból van bőven választék, mármint ha venni akarsz meg a típusok között is. Állítólag a 2107-nél nincs egyvonalban az ülés a kormánnyal, ez hosszú távon fárasztó tud lenni.

Samara? Ha tetszik a formája, akkor igen, de inkább egy 2105 akkor...


Ha most kellene ezek közül a márkák közül választani, akkor Lada. Lehetőleg 2103 vagy 2106. Ha az nincs, akkor 2101. Vagy 2102, bár az már egyre ritkább kincs (igen, az a "kombi ezerkecske").

2013. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Varjút és Samarát ne. Zsigulibúl nehéz jót kifogni, nagyrészük vagy le van ütve mert melósautó volt, vagy kisebbségi tulajdonosai voltak.


Marad a kockalada , bár a fogyasztása valóban nem fog tetszeni egy idő után.

2013. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha lada akkor ne zsugormotorost.
2013. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, a nagy részük nem zsugormotoros. Elég sok időt, energiát, meg pénzt kell beleölni, aki megcsinálja magának az nem nagyon adja el.
2013. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát sikerült rábeszélnetek a Ladára, pedig régen a szüleimnek 353-as Wartburgjuk volt, így én is a Wartburg felé húztam. Akkor a Waertburg is olyan lehet, mint a Trabant, hogy a "T jól sikerült, de a 4T már nem az igazi. Hát akkor vagy 1200-as lesz, vagy 1500-as, esetleg 2107. Igazából a kocka mellett annyi szól, hogy nagy választék van belőle és sok a jó állapotú, míg a kerek lámpás Ladákból ugyan annyi pénzért már csak eléggé lelakottat lehet kapni sajnos. Pedig jobban tetszenek.

De kicsi a költségvetés, így nem lehet válogatni.

2013. jan. 26. 07:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Fogyasztása a ladáknak motorállapot függő ,nekem 8 körüli fogyasztásom van vele és még fúrásmentes néha huzatom is de soha nincs baj vele. A kormány és ülés pozíciójára még nem volt panaszom hosszú távon sem.Igaz hogy egy kicsit ferdén van a kormány de nem venni észre. Ráadásul könnyebben modernizálható minden egyes alkatrésze .Nekem pl csapágyas kormánysegédkar és lengyel összekötők vannak a kormánynál,csigás kormányművel de így is sokszor tenyérrel tekerem kis kormánnyal. Motorjára könnyen illeszthető hengerenkénti injector. Zsugor motort viszont a papírok végett szoktak alkalmazni így a gyárilag kinéző 1,3-as szíjas motor valójában 1,6-os nagy kompressziós motor így kevesebbet is fogyaszt mint a nagy blokkos 1,6-os és nem 1,6 után fizetsz hanem 1,3 után ;) :D
2013. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!