Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehetett a probléma?...

Mi lehetett a probléma? Mitsubishi colt 2005

Figyelt kérdés
Külföldön vagyok és nagyon hideg van általában, bár ma "csak" minusz 10 van... ettől függetlenül mindig beindul rendesen az autóm és ezzel ma is így volt, viszont egy kétszáz méter után meg kellett álljak emelkedőn felfele. Amikor el kellett indulni lefulladtam. Először azt hittem béna vagyok, aztán másodjára is és harmadjára is lefulladt. Aztán adtam neki hatalmas gázt , nagyon lassan engedtem fel a kuplungot és még így is le akart fulladni, ám mégis elindult viszont éreztem hogy valami nincs rendben, rányomtam a gázra és semmi hangot nem adott és alig ment az autó. Aztán ugyan ez kettesben. Majd meg kelett megint álljak. Ezután semmi probléma nem volt, mintha mi se történt volna... Mi lehetett a baj? Soha nem csinált ilyet bármennyire hideg volt. Indulásnál az ékszíj szokott egy picit nyekeregni de csak akkor ha nagyon nagyon hideg van... ötletek esetleg?
2013. jan. 26. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ékszíjnak ehhez nincs köze.

Ez egyértelműen az üzemanyagellátó rendszer hibájára utal - figyelembe véve azt a körülményt, hogy ilyen hideg van nálatok.

Lehet, hogy a dúsító rendszer problémája, de lehet egy sima elfagyás is a szűrőben vagy vezetékben, amit egy vizes üzemanyag tankolása okozott. Én első körben erre koncentrálnék. Próbálj fagymentes helyen parkolni legalább egy éjszakán keresztül, és vagy denaturált szeszt, vagy vízmentesítő adalékot (az is ugyanaz, csak drágább) önts az üzemanyag tankba.

2013. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem indítóztál rá a járó motorra?
2013. jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem tudok fagymentes helyen parkolni mert a garázs tele van pakolva ismerős bútoraival... de ha benn is tudnék parkolni szerintem ott is 0 fok alatt van a hőmérséklet, tehát sokat nem változtatna sajnos. Ezeket a folyadékokat még magyarországon sem tudom hol kell megvenni, nem méghogy itt, de utána nézek amint hétfő lesz mert kocsi nélkül meg vagyok lőve itt. Tehát szerinted semmi más nem lehet az oka? Fél éve használom az autót, eddig semmi nem volt vele amúgy.
2013. jan. 26. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden hibajelenség egyszer előjön a semmiből.

"A nagymama is úgy halt meg, hogy előző nap még élt"


Szerintem a nagy hideg okozta átmeneti üzemanyag hiánnyal állunk szembe.

Benzinkúton kapsz hozzá adalékot. Vagy háztartási boltban (nem tudom hogy hívják ott, ahol laksz) denaturált szeszt (metilalkohol)

2013. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszodat, valahogy megpróbálom majd elmagyarázni a benzinkúton mit akarok :)
2013. jan. 26. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy két adat ,milyen motor van benne esetleg motor motorkód .....
2013. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
alvázszám nem kell? :D cz3, 1.3as motor amúgy
2013. jan. 26. 16:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy veszem ki a szavaidból,hogy nincs gázreakciód ...

Ill az adott hőmérséklet befolyásolja ,próbából húzd le a hőmérséklet jeladóját (dúsítani fog mint állat )

És egy tesztkör ,ha bejön jeladó csere......

2013. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!