Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak is nehezen ment a...

Másnak is nehezen ment a parkolás megtanulása (minden módban, vagy csak én vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés

1. Parkolás jobbra előre 90fokos szögben. Azután ugyan ez csak balra.

2. Parkolás jobbra hátra 90fokos szögben. Azután ugyan ez csak balra.

3. Parkolás úttal párhuzamosan előremenetben.

4. Parkolás úttal párhuzamosan hátramenetben.


Az utolsó kettő az megy. De az első kettő nem nagyon akar. :( 17 napom van a vizsgáig, szeretetek annyi idő alatt meg lehet tanulni?


Amúgy már minden jól megy, "csak", ez a parkolás a gyenge pontom még. ://


2013. jan. 26. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy csomó pótórát kellett vennem, mire ment. azt hittem soha nem fog sikerülni, az első vizsgán el is szúrtam a párhuzamos hátrafelét.

de aztán a 2. vizsgán sikerült

ne izgulj, inkább még addig vegyél plusz 1-2 órát

2013. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ugye a kötelező az 30 óra. Ezen felül még + 20-at fizettem ki, abból már 10-et levezettem, maradt 10 (vagy is 9, mert egyet meg kell hagyni a vizsgára). Úgy érzem hogy kevés az a 9 óra még. Így úgy döntöttem, hogy bemegyünk a saját autónkkal a tanpályára és ott a bóják között tanuljuk meg a parkolást. (Ezt már lebeszéltem a suli igazgatójával, akit régóta jó barátom). Tény, hogy nem lesz ugyan olyan mintha az oktatóval vezetnék, meg az autó is teljesen más... De gondolom az is segít valamit, hogy ha azzal megtanulom a parkolást (ugye így olcsóbb is valamennyivel, mintha az oktatónak fizetnék 50 percért több mint 3100 ft-ot)


Remélem hogy minden jó lesz.:) 17.nap... és már izgulok, hogy hogyan fog sikerülni a vizsga... ://

2013. jan. 26. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem gyerekjáték,de viszont sok múlik az oktatódtól,mert ha nem jól mutatja vagy magyarázza el akkor te sem tudod jól megtanulni.

Próbálj meg valakivel gyakorolni,vagy vegyél plussz órákat

2013. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia! Én szerdàn fogok vizsgàzni,nekem ez nagyjàbol megy, sok múlik tényleg az oktatón is, nekem ugy segìtett,hogy hàyrafele menetbe ha parkolok egy màsik autó mellé akkor teljesen guruljak elöre a màsik kocsi bal széléig utànna csontig jobra a kormàny és mehetünk hàtra,szépen egy mozdulatra bemegy a két "csík":-) közé,igazítani sem kell màr nagyon.Remélem érthetö voltam.:-)
2013. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Párhuzamos parkolás tolatva:

A kinézett hely elött lévő kocsi mellé állsz úgy hogy a tengelyetek(kereketek ugyanott legyen)ilyenkor lükfercbe kapcsolsz majd csontra kitekered a kormányt.Elindulsz és addig mész amíg 45fokos szöget zársz be a járdával,majd a kocsit egyenesbe hozod és az oldalsó tükörben figyeled hogy a járdaszegély a kocsi hátsó sarkánál tovább ne menjen,ha elérted azt a pontot akkor csontra másikirányba tekered a kormányt és addig gurulsz míg nem látod a párhuzamot.Úgy nagyjából ennyi.

2013. jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Ma elmentünk saját autónkkal a tanpályára, és ott parkolgattam, jól ment nagyon, kezdek belejönni. Még párszor elmegyünk és a vizsgára hiba nélkül menni is fog szerintem. :)


tegnap 22:57 : Neked meg sok sikert! Majd légyszi írd meg hogy hogy sikerült! :))

2013. jan. 27. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mikor tanultam nem ment , sokszor megbuktam miatta , pedig sok plusz órát vettem. Azóta már meg van egy jó ideje a jogsim , de a parkolás még mindig nem megy.Nagyon bosszant , de egyszerűen nem megy .
2013. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!