Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 125-ös mocival járok,50-es...

Ha 125-ös mocival járok,50-es papírokkal (ugyebár rendszám nélkül) És megfognak a rendőrök mire lehet számítani? (többi lent)

Figyelt kérdés

125 ccm motort szeretnék venni 50-es papírral, már csak azért is mert 50essel csak a forgalmat tartanám fel, no most, ha megfognak a rendőrök és kiderül hogy 125-ös a moci mire lehet számítani? Mennyi pénzbüntetés? Jogsit elvennék? Amúgy B kategóriára van jogsim...


Minden választ meghallgatok, írjatok bátran!

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszi!


2013. jan. 27. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbírság, jogsi repül (ha nincs A-d), plusz okirat hamisításért valami. Talán még a motort is elkobozzák egy darabig.
2013. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

a legrosszabb esetet írom le.

Balesetezel, mondjuk ne ma te hibádból. Ugye kivizsgálják a járművet is, kiderül a turpisság.

A biztosítód nem fizeti majd ki a kárt (hiába nem a te hibád volt).

Mivel nincs forgalmi a motorhoz, se műszaki vizsga, se rendes biztosítás 60-150 ezer.

Nincs jogosítványod a megfelelő kategóriára-> eltiltás.

És ez nem szabálysértés, hanem bűncselekmény, mert okirathamisítás.

2013. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg az, hogy a sima 50-esek is bírnak egy 60-70 környékét menni. Amúgy meg a segédmotor lakott területen kívül-belül csak max 40-nel mehet. Tehát elég szarul fogsz járni ha 80-nal mész, és bejön mögéd egy civil rendőrautó...:)
2013. jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, ebbe sokan nem gondolnak bele, de olyankor mindenféle papírok és rendszámtábla nélkül használsz egy nagymotort, amire jogsid sincs. Csak azért, mert kívülről talán nem néz ki annak. Ez bűncselekmény több helyen is.
2013. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kevésbé rossz eset:

Szimpla igazoltatás.

Rendőrnek gyanúja van, kötelez téged egy vizsgálatra, amin meg lehet állapítani a motor űrtartalmát, teljesítményét. Ez vagy úgy történik, hogy helyben trélerre rakják a motorodat és a vizsgálat végén majd visszakapod (természetesen kapsz róla papírt, hogy a tiéd a motor, és XY időpontban kobozták el tőled). Vagy egy későbbi időpontra odarendelnek a vizsgáztató állomásra. Ha nem jelensz meg, akkor természetesen "bűnösnek" számítasz kapásból.

Szóval a rosszabb eset, hogy mondjuk 50 km-re vagy otthontól, és szépen felpakolják a trélerre a motorod, aztán lehet gyalogolni:D

Ha bebizonyosodik a vizsgálaton, hogy 125-ös a gépezet, akkor amit fizetned kell:

- a tréler, a szállítás, a tárolás és a vizsgálat díja

- a bírság

Ezek már egyenként sem kicsi tételek, együtt szerintem tuti 100e Ft felett vannak, de akár a 200e-t is közelíthetik (Ha esetleg kicsit gonoszabb a rendőr, akkor pár hétig még a telepen tartja a motorod a vizsgálat után, természetesen a te költségeden, mielőtt elvihetnéd.)

Azt nem tudom, hogy a B-s jogsid is ugrik-e, hogy hogy A-ra nem szerezhetsz majd jogosítványt 2 évig, az szinte biztos (eltiltanak a jogosítvány megszerzésétől)

Plusz elköveted a biztosítási csalás BŰNCSELEKMÉNYÉT is. Ezért már nem csak pénzbírság, hanem akár letöltendő börtönbüntetés is járhat! Persze ha nincs priuszod, akkor nem fognak bevarrni a börtönbe. De a pénzbírág jókora lesz. Ezt a pénzbírságot természetesen úgy értem, hogy a fent említett bírságon FELÜL kell majd megfizetned. Tehát kapsz egy jókora összeget, amiért nem volt adott kategóriára jogsid. Plusz kapni fogsz egy jókora összeget a biztosítási csalás miatt. Mennyinél is tartunk? 300-e körül...? Plusz a biztosító is követelni fog rajtad egy csomó fedezetlenségi díjat, és az tuti, hogy náluk tiltólistára kerülsz:)

Szerinted ez megéri?:) És ehhez nem kell más, mint hogy akár egy picit is gyanús legyen a rendőrnek. Én mint laikus már azt észreveszem, ha egy Simson-on 60-as henger van. Akkor szerinted ha a rendőr mondjuk direkt ezt ellenőrzi, akkor mennyi idő alatt veszi észre, hogy nagyobb gépet hajtasz, mint kellene?:)

2013. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamokkának igaza van, bár hozzátenném, hogy soha nem hallottam még olyanról, hogy valakit szivattak volna a 70-es simson miatt. De sok embertől hallottam, hogy 70es robogóval állították meg, látta a rendőr és nem foglalkozott vele.

De azért egy jó 2T 125-ös motor lehet akár már 30 Le felett is, amivel nyugodtan téphetsz 130-140 körül. Az azért már adhat okot a szívózásra.

2013. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Ment a pacsi természetesen az összes kommentelőnek... Csak azért gondoltam 125-ösre, mert nincs annyi pénzvonzata mint egy nagyobb motornak... Az a vicc h csak nálunk megy ezzel a lehúzás, mert a nyugati országokban 125-öst vezethetsz B-vel... Csakhát a magyar államnak minden pénz számít... Ez a szomorú... Köszi még1x mindenkinek! További szép napot neketek!
2013. jan. 28. 20:46
 8/13 A kérdező kommentje:

És ha teszem fel 70ccm-es a motor akkor is ugyanez lenne? Itt egy példa:

[link]

2013. jan. 28. 21:19
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez még oké, de vésd a fejedbe, hogy a smkp csak 40 km/h-val mehet. Jó, lehet, hogy van olyan rendőr, aki örül, hogy városban nem tartod fel a forgalmat, de ha mondjuk csak vidéken mész 70-80-nal, és esetleg letrafizna, és félreállítanak, akkor megcsesznek egy elég szép pénzösszeggel, mert túllépted kétszeresével a maximális sebességet. Én inkább azt mondom, hogyha egy picit tudsz motorozni, akkor inkább csináld meg a B125-t(nekem olyan 30 környéke volt), és vegyél egy rendszámos motort, arra az autókra vonatkozó sebességhatárok vonatkoznak. Igaz, hogy két évente 10-15-ért le kell műszakiztatnod, meg kicsit több lesz a biztosításod, de legalább nem fogod akadályozni a forgalmat, és nem fogsz attól fosni, hogy mikor állítanak félre "Gyorshajtásért".
2013. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na ezen a tzr-en mondjuk pont nm látszik, hogy 70-es henger van rajta. Viszont ahogy előttem is említették, elméletileg nem mehetsz 45-nél gyorsabban smkp-ral. Ha 60-70-nel mész az oké, mert egy mai átlag két ütemű robogó is tud annyit. Egy rs 50 meg mondjuk az én 60 kilómmal 90-et is elszaladgál rövid távon. De a 70-es hengerrel már tartósan tudsz ennyit menni. Azt meg már nehezebb kimagyarázni, hogyan hoztál ki 50 ccm-ből 90-100 km/h-ás utazósebességet:)
2013. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!