Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az adásvételit az én...

Ha az adásvételit az én nevemre csináltam, attól még írathatom más nevére az autót?

Figyelt kérdés
Tehát az okmányirodába a forgalmit kiállíthatják más nevére?
2013. jan. 28. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
ha az a "másvalaki", lesz ezek után az ÜZEMBENTARTÓ, Te pedig maradsz, továbbra is TULAJDONOS.
2013. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az autó tulajdonosa csak az lehet, aki az adásvételi szerződésen vevőként szerepel. Viszont ha üzembentartót is bejegyeztetsz, akkor a forgalmiban az ő neve fog szerepelni.
2013. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha elakarod adni, előbb a nevedre KELL íratni, (Forgalmit, Törzskönyvet stb. az összes okmányát) és csak utána tudod, ÚJ adásvételi szerződéssel, eladni.
2013. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Vettem egy autót de nem akarom megtartani mégsem,mert sokat kellene rá költenem és gondoltam nem íratom át,hanem ha van vevő akkor vele elballagok az okmányirodába és őt íratom be mint tulajdonost....és meg is szabadultam a kocsitól.

De akkor ezek szerint ez nem működik így?

Ha nem kell a kocsi akkor az átírást elbuktam,semmi más megoldás nincsen?



És ha az eladóval akitől vettem íratok egy új szerződést (az új vevő nevére)annak ellenére hogy valószínüleg leadta már az adásvételi másolatát,akkor az nem jó úgy?

2013. jan. 28. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:

ha már leadta (bejelentette) az okmányirodában adásvételi szerződés tényét, semmit nem tehetsz!

az egyébként, törvényben előírt kötelessége (érdeke!), hogy 72 órán belül bejelentse, mert egyébként minden, a járművel(ben) okozott kár őt(is) terheli...

2013. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem működik úgy, ahogy szeretnéd. Mindenképpen kétszer kell kifizetni az átírási költséget.
2013. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!