Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra G teljesítménycsökkenés?

Astra G teljesítménycsökkenés?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az utóbbi napokban érdekes dolgokat produkál az autónk.


Morcosabb lett a motor hangja nagyobb gázadásoknál morog leginkább így tudnám jellemezni. Alacsony fordulatszámnál ha nagyobb gázt adunk sokkal mélyebben és hallhatóan nem egészséges a hangja.

Továbbá nem megy úgy mint régen, alig ugrik... A fordulatszám az pörög az autó viszont nem úgy gyorsul ahogyan azt megszoktuk. Illetve, ha mondjuk 3.-ba 50-nel megyek, és tartani szeretném ezt a sebességet, nem mozdítok a gázpedálon ugrál a fordulatszám kicsit és rángat. Ha elvesszük a gázt akkor a motorfék sem egyenletesen fékez hanem nagyobbakat ránt, de ezt ritkán csinálja.


Természetesen visszük szerelőhöz, de jelenleg nem állunk olyan helyzetben... Szóval ha valakinek valami tippje van addig is, hogy mi lehet a gond, akkor azt megköszönném.


Gyertyák már bőven megélték a csereidőt, lehet hogy miattuk van?



2013. jan. 30. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyertyától úgy lehet, hogy egyáltalán nem megy az egyik henger. Elsőre lanbdaszondát mondanék, nekem attól volt (de más típusnál) hasonló tünet.
2013. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát igen. Valószínű, hogy a gyertya miatt nem tökéletes az égés, de a motorfékes történetet már lehet, hogy más probléma okozza. (légtömegmérő, fojtószelep, jeladó)
2013. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Gyertyákat ha tehetjük cseréljük mindenképp.

A hangváltozás is adódhat ebből? Én arra gyanakszom valahol nem szelel rendesen a motor, nem tud a levegő rendesen kiáramlani, mármint hangváltozásból erre tudok csak gondolni.

Henger nem hiszem hogy nem járna, a műszerfal nem jelez semmit.

2013. jan. 30. 14:13
 4/8 Zsolt75 ***** válasza:
Ezeknél a légtömeg mérő is szokott problémákat okozni. A gyertyák és szűrők cseréje után ha nem javul a helyzet érdemes azt is megnézni.
2013. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zsolt75 ***** válasza:
A Vectrámnál az AGR szelep is okozott teljesítmény gondot. A csere után megszűnt, de pár év múlva ismét jelezte a komputer, hogy gond van vele. Kicseréltem ujra, 1 hónap múlva megint jelentkezett a gond. A gyártó a benzinre hivatkozott, de azért visszavásárolta a szelepet. Ismét visszaraktam a régit, de öntöttem a benzinbe adalékot. Castrol TBE adalékkal járok azóta, a hiba megszűnt....
2013. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. jan. 30. 14:37
 7/8 anonim ***** válasza:

AGR szelep volt havernál.

Neki valahogy kiiktatták (ezt mondta)

2013. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Végül a katalizátorral volt gond, félig el volt tömődve

2013. febr. 8. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!