Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azért büntethetnek, ha kanyarb...

Azért büntethetnek, ha kanyarban levágom az ívet?

Figyelt kérdés
Tehát jön egy belátható, de hirtelen törő balos kanyar, akkor át szoktam menni a szembe sávba, ha nem jön senki. ezért büntethetnek?
2013. jan. 30. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben záróvonal van és átléped, akkor igen.
2013. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha szaggatott?
2013. jan. 30. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor irányjelzés stb... De ha belátható (mert pl. sokat jársz arra és tudod, nemcsak úgy tűnik, hogy belátható), akkor én is átlépem... Mivel tudom, hogy nem jön senki, engem sem akarnak előzni, akkor mindig átmegyek a másik sávba, mert így nem vesztek annyi sebességet és kényelmesebb.
2013. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amúgy elvileg nem lépheted át a szaggatottat se, mert akkor nem teszel eleget jobbratartási kötelezettségednek.. De ez elmélet.
2013. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Indokolatlanul nem veheted igénybe a baloldali sávot. Tehát büntethet.
2013. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kapja be, aki ezért büntet. Én kanyar kijáraton is átmegyek sokszor a szembejövőbe jobbos kanyarban.
2013. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!