Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb motormárka? Honda vagy Yamaha?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy Yamaha kéne, de a Honda is jó, mert nagyon megbizható.
2013. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hondák megbízhatóbbak.

Bár a Yamaha sem panaszkodhat :)



De szerintem Honda, nekem valahogy szimpatikusabb.

2013. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És, ha Hondából egy kalapsz@rt megveszel akkor a Honda már sz@r? Sokan így gondolkodnak....


Mindkettő jó.

2013. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó, megbízható. Szerintem annyiban esetleg különbözhetnek, hogy a Yamaha általában gyönyörű motorokat csinál (bár nekem nagyon sok Honda is tetszik), és ha ők pájára csinálnak motort (pl.R6), akkor az tényleg pájára való. Semmi kompromisszumot nem kötnek, nagyon kényelmetlen, de jó kanyarvadász... A motorkarakterisztika is elég versennymotoros (alulról annyira nem jó, 13 000 fölött viszont minden mást lepipál... Ez a karakterisztika közútra annyira nem előnyös. Egyszerűen kihasználhatatlan.).

Ellenben a Honda sokoldalú motorokat gyárt. Pl. a CBR 600-asuk nem forog a csillagos égig, viszont alacsony fordulaton is kategóriájához képest jól használható. Az üléspozíció sem annyira támadó, persze nem egy Goldwing, kényelmesebb közúton és páján sem sül fel.

A Yamaháknak (már amelyiket hallottam) szerintem hihetetlen szép hangjuk van.

A Hondáknak sem rossz a hangja, de ezen a téren szerintem a másik márka kicsit többet tud.


Nekem személy szerint a Hondák jobban bejönnek, de tényleg szeretem a Yamahát is.


Továbbá (nem mondom, hogy a Yamahának nincsenek jó ötletei, de) a Honda nagyon felhasználóbarát, sokoldalú, sok jó tulajdonsággal rendelkező praktikus gépeket gyárt, lásd: Honda NC700. Egy bőven elegendő teljesíttményű, viszonylag sok nyomatékkal dúsított, nagy tárolórekesszel ellátott, brutálisan jó fogyasztású, nagyon kényelmes, és jól vezethető motor, kínálnak hozzá még dupla kuplungos automataváltót, kombinált ABS-t, és az új "nagymotorokhoz" képest barátságos az árcimkéje is... Már inkább ne dicsérjem. Szóval láttam már szebb, erősebb, gyorsabb motort, de ez igazán lenyűgözött. Ezzel nagyot alkotott a Honda!


Üdv!

2013. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!