Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Pannónia motor, ami...

Van egy Pannónia motor, ami kissebb javításokkal tökéletes lehetne, de nincsenek papírjai. Van mód a pótlásukra?

Figyelt kérdés
Elvileg semmi papírja nincs.

2013. jan. 30. 19:26
 1/6 Gyula22 válasza:
hát ha se rendszám, se előző tulaj aki tudna adni forgalmit akkor bukta az egész én is igy vagy egy ts mz vel
2013. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmész veteránbörzére és keresel valakit, aki Pannónia forgalmit, rendszámot, valamint ezekhez tartozó üres vázat és blokkot árul. Aztán természetesen a vásárolt üres vázba és blokkba szereled át a motor alkatrészeit, még véletlenül sem ütöd át a számokat.

Egyéb módszer nincs, hacsak nem ismered az utolsó olyan tulajdonost, aki a nevére íratta a motort. De ha ismered, akkor sem lesz könnyű.

2013. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismered a régi rendszámot abból ki lehet indulni(a T széria elején, asszem a TLT-nél, még a vázba is beleütötték a rendszámot is)

Ha nem akkor meg szerezni kell egy papírokkal rendelkező vázat és blokkházat és csere.

Egyéb legális módszer nincs.



Én kb 1,5 éve kezdtem a felújítását egy T5-ösnek. Meg is csináltam szépen, csak papírok nem voltak...

Aztán pár hónap kutatás után sikerült nagy nehezen szerezni egy eléggé lestrapált vázat és blokkot, de legalább régi forgalmival és élő tulajjal.

Aztán váz és blokkcsere. Múlt héten meg meglett a rendszám is :)

2013. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Amit kinéztem az fel van újítva, csak a motor állt meg.
2013. jan. 30. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor csak a szereléssel lenne munka. Meg a váz és blokkház felújításával.


Vagy másik legális lehetőség még hogy külföldi ismerőd/rokon kint lepapíroztatja(legtöbb országban elég egy adásvételi) aztán meg "megveszed" tőle, hazahozod és honosítod.

2013. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem meg, ha tudja bizonyítani adásvételivel azt, hogy nem lopta akkor úgy jár el, mintha egy sima forgalomba helyezés lenne.
2023. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!