Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ferrarit vezetni 18 évesen?!...

Ferrarit vezetni 18 évesen?! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

NEM AZ ENYÉM:D -ezt ki kell jelentem, még mielőtt kapok pár kioktatást:)

Szóval...egy külföldön élő családi ismerős pár nap múlva jön és hát Ferrarija van... és azzal fog jönni. :) Legutóbb februárban találkoztam vele, akkor még nem volt jogsim, de azt mondta, ha lesz, akkor vezethetem. Ma írt emailt, hogy megbeszéljük a találkozót és írta, hogy hozzam a jogosítványom, mert nem felejtette el az ígéretét. :P

De én picit félek... olyan gyönyörű az az autó, piros, cabrio és tavaly vette... Én meg 18 éves friss jogsis lány vagyok. :D Merjem vezetni? Mire figyeljek oda? Mit kell máshogy csinálni? Mit tanácsoltok hol vezessem, csak a városban vagy autópályán inkább? De egy ilyen autóval be lehet tartani a 130at? :D Jaj nem tudom...még sose ültem ilyen autóban (a múltkor csak kívülről csodáltam meg)... Persze ott fog ülni mellettem a gazdája, de akkor is... én Peugeot 206ost és Opel Corsat szoktam vezetni... :D És nem akarok nagyon leégni előtte, de kihagyni se akarok egy ilyen élményt mégis félek, hogy bármi bajt okozok... és 100%,hogy nem tudom kifizetni az esetleges kárt. :S 18/L


2009. szept. 2. 20:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

hát elsősorban igenis tartsad be a szabályokat. ne azért mert nincs pénzed kártalanítani az embert, hanem mert nem akarsz bajba kerülni esetleg másnak ártani.

A többi meg mind1. Beül melléd, max majd kicsit irányít. nem csak szűguldozva lehet élvezni egy autót.

2009. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Először menjetek olyan helyre, ahol nyugiban tudod "tesztelni". Kipróbálni, hogy hol fog fék, milyen a váltó (már ha nem automata), ha meg automata, akkor azért. Az autót meg kell ismerni, ráérezni, utána mehetsz a forgalomba is, sőt autópályára is. De a szabályokat tartsd be, nem hogy a kár, de egy büntetés sem jó! Elvenné a klassz élményt! :)
2009. szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Szia:) Szerencsés vagy:)

Félni ne félj, mert ha tavaly vette, akkor eléggé új, és ezekben már van elektronika, beállítható, a bolondbiztostól az öngyilkosságig:). Értsd, ha elindult az autó feneke (mivel hátul hajt, és nagyobb gázadásnál egyenesben is megtudja tenni) még mielőtt te észrevetted volna az elektronika elveszi a gázt, a megfelelő kerekeket a megfelelő erővel megfékezi. Tehát az összetörés esélye parkolás közben a legnagyobb:) De! Ugyanakkor ne felejtsd el miben ülsz, tiszteld az autót (közhely, de az összeset), mert többet tud mint te...mint én...és valószínűleg a tulajnál is többet tud.

A 130 olyan lesz mintha állnál, főleg pug206 és corsa után. Nagy vehemenciával mennek majd le előled a pályán a jobb külsőbe, te pedig hogy ne tartsd a sort adsz egy kis gázt...140-50..és innen akkor már miért ne 160...úgyis az lesz a vége hogy 200al mentek, és még nem is történt semmi, de ha felelősségteljesen vezetsz, ez nem is akkora baj.

Szerintem ha vezeted akkor autópálya, vagy jó minőségű út legyen, a város necces, mert nem nehéz leverni a lökösöket az alacsony felépítés miatt.

2009. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nagyobb szám Audi A8-at vezetni 13 évesen :P 13/F
2009. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%
Áhh nem látsz át a szitán? csak jól meg akar dugni miután levett a lábadról ezzel! Vagy már egy ideje dugogat is?!
2009. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
88%
Az előző csak irigykedik ne is figyelj oda rá.
2009. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Mázlista vagy, egy ilyen kocsit, ha vezetnék:D Uhh:D

Eleinte óvatosan menj, viszonylag kis forgalmú területen, és mindig legyen melletted valaki. Idővel megszokod a kocsit, onnantól lehet kicsit gyorsulni, de ne vadulj nagyon.

2009. szept. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
23%
Tényleg irigykedek, frankón hiányzik a szőrös seggembe egy vastag farok, utána asszem vissza is adnám de én nem kennék a magaméra síkosítót. De a felkapaszkodott jampecokat is rühellem... pláne ha ennyi ízlése sincs h egy rakat lóvéért normális kocsit vegyen...
2009. szept. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én nem félnék:D

Ezek már automataváltósak szal csak arra kell figyelni hogy ne lépd át a sebességhatárt és valószínűleg érzékenyebb a gáz mint a te kocsidban:D

2009. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszokat!

Az irigykedő és rosszindulatú embereket csak sajnálni tudom... és csak úgy mondom,hogy nem akar velem lefeküdni, ez biztos, mert nálam sokkal szebb felesége van és vele jön. :)

2009. szept. 4. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!