Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a benzinhez motorolajat...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Ha a benzinhez motorolajat önt az ember akkor a benzin az idő elteltével változik?

Figyelt kérdés

Úgy mint alapesetben, vagy kissé konzerválódik? nem lesz kisebb az oktanszam, vagy egyes anyagok kiparolognak belole?


olyanok irjanak akik tenyleg tudjak!


2 utemu motorba kell!


2013. febr. 1. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés vegyész olvasgat errefelé,én sem öntöttem még motorolajat benzinbe megmondom őszintén..

Viszont a benzin "megromlik"egy év leforgása alatt,amióta ólompótló adalékot kevertek hozzá.

2013. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom kétüteműbe akarsz keveréket készíteni.

Nem ajánlott motorolajjal. A motorolajnak ugyanis alacsony a hőtűrése és elég mielőtt a kenő hatása érvényesülne.

A 2T felsőkenőolaj ami a kétüteműekbe kell bírja a hőt és biztosítja a kenést.

A benzin nem "konzerválódik", hanem egy idő elteltével elpárolog.

2013. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Zsolt75 ***** válasza:

Én a Stihl gépeimbe keverek olajat a benzinhez. A gyár által előírtat. Összekeverve azt írják fél évig használható... Mondjuk ezt nem mindig tartom be mert ezt a hihetetlenül olcsó üzemanyagot nem öntöm ki - amúgy se lenne hova mert ugye a a csatornába meg a földbe nem illendő...


Szóval ki nem párolog belőle semmi, de elöregszik. Kémikus én sem vagyok úgyhogy a periódusos rendszertől most tekintsünk el :-)

2013. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!