Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fényszoró beállitás, hogyan?

Autó fényszoró beállitás, hogyan?

Figyelt kérdés

üdv

nem rég vettem a kocsimba egy OSram Silverstar 2.0 H4 12v 60/55w


és azt tapasztaltam hogy hoszabb távon este sokkan vilantak rám,pedig az elötte lévö izokkal meg nem teték ezt.


Mi lehet a gond ? Az izzó erős ?


A fényszorot kell beálitani esetleg akkor hogy áljak neki?Autom:Opel f astra ,nem motoros a fényszoroja.



A válaszokat elöre is köszönöm.



2013. febr. 1. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha állítható a fényszóró magassága, akkor a legfelső pozícióba kell állítani. Jó, nálad nem, de ha olyan lenne, ezzel kellene kezdeni. Utána keresel egy olyan falfelületet, ami függőleges (igen, úgy rendesen függőleges, 90°-os, satöbbi) és meg tudsz állni előtte úgy, hogy az autó szemben legyen vele és legalább 5 méter legyen az autó és a fal között. A talaj meg legyen vízszintes, sík és ha egy mód van rá, szilárd burkolatú, mert nem jó dolog nyakig a sárba süllyedni.

Ha ez megvan, megállítod az autót a faltól 5 méterre, merőlegesen a falra, rögzíted, hogy el ne guruljon és a biztonság kedvéért meghintáztatod az elejét és a hátulját, mintha a lengéscsillapítót vizsgálnád. Így biztosan semleges állásban van a rugózás.

Előveszel egy mérőszalagot és elkezdesz mérni. Megméred, hogy hol van a fényszórók középpontja (a tompítottat felkapcsolva szépen látszik a vetítési képen), majd bejelölöd a falon a helyüket. Ne oda rajzolj, ahová esik a fénykéve közepe, hanem oda, ahol lennie kellene. Ha ez megvan, megkeresed a motortérben a matricát, amin a fénykéve előírt lejtése van rajta. Ha ilyen nincs, akkor négy- és ötajtós autó esetén 1%, kombinál 1,2% lejtéssel fogsz számolni.

A lejtés értékéből kiszámolod, hogy a fénykéve középpontjának mennyivel kell lejjebb esnie a fényszóróközép magasságánál 5 méteren. 1%-os lejtés esetén ez 5 cm, 1,2%-nál 6 cm. Ezeket a pontokat is megjelölöd a falon.

Utána visszamész az autóhoz, megkeresed a fényszóró állítócsavarjait és addig tekergeted őket, míg a fénykéve közepe pontosan a másodszorra megjelölt pontokba esik. A fénykéve közepén onnan ismered fel, hogy tompítottat kapcsolva ez választja el a kéve bal oldali, vízszintes és jobb oldali, kb. 15°-ban felfelé tartó részét. Ha a kéve vetülete nem ilyen, akkor rosszul van az izzó a helyén. Ha sikerült beállítani a kévéket (segítségként ideiglenesen letakarhatod azt a fényszórót, amelyiket éppen nem állítod), akkor távfényre kapcsolsz és megnézed, hogy a távfény képe szimmetrikus-e. Ha nem, akkor valószínűleg szintén az izzó pozíciója rossz, lehet igazítani.

Ha minden jó, rögzíted a fényszórókat, lehetőleg úgy, hogy közben a beállított fénykéve ne menjen el. Ha kész, lehet örülni annak, hogy már nem vakít a lámpa. Persze ez a szakműhelyben, műszerrel végzett fényszóróbeállítást nem pótolja, de otthon is elvégezhető és egészen jó eredményt ad.

2013. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A balt ami a a söfőr előtt van azt döntsd egy picit lefele,a másikkal nem hiszem hogy gond van.De ezt látnod kellene az úton hogy merre világítasz!


A mellékelt képen nézd hogy kell hogy kinézzen: [link]

2013. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket ! :)
2013. febr. 1. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

az a gond, hogy fehérebb erősebb a fénye

a sok nagyokos meg azt hiszi, hogy refivel mész

nálam ugyanez volt az iceblue 100/80-assal, nekem refiztek, akkor én is, utána mindjárt nyugton tudtak maradni! :-)

2013. febr. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
haha :D lehet nálam is ez a gond :D
2013. febr. 2. 11:21
 6/8 gkol1 ***** válasza:
58%
Nekem ingyen megcsinálták a közeli műhelyben hozzá se kellet nyúlnom ott valami gépel csinálták kb 5 perc és kész.
2013. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
nekem is ugyan ez a markaju izzom van meg az adatok is paszolnak egybkent feliciaba vettem mar nem tudom hova az isten nyilaba tekerni a fenyszorom ugy is villognak egy darabig kussba vannak est utanna megint villog az osszes ürge idegesito veszek bele 100w oszt vilooghatnak
2014. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vspuma válasza:
93%

Válasz azoknak, akik idiótának, bunkónak vagy egyén agyhalottnak tartják azokat, akik szembevillognak.


Ha te vagány vagy, és nem érdekel téged, hogy elvakitod a másik felet akkor az nem csak a te ügyed. Fantasztikus érzés lehet a szürke kis életedben, ha figyelnek rád, de jobb lenne ha belegondolnál, hogy ez nem játék.


Ha egy pillanatra is elvakitasz egy szembejövőt, aki nem vesz észre egy szabálytalan vagy szabályosan közlekedő gyalogost, bicilist vagy épp vadat, akkor azzal te okozhatsz halált vagy súlyos traumákat. Belegondoltatok már abba, hogy a látni és látszani nem csak rád vonatkozik?, hanem a többi résztvevőre is? Ha megvakitasz valakit, mert neked bivalyerős a lámpád, és különben is mit villog meg stb., azzal büncselekményt követsz el. Csoda, hogy nem büntetnek a rendőrök ilyen miatt... Miközben nagy pofával szidjátok a szembejövő villogással jelzőt, addig balesetokozás után hátrase néznétek? ...

2017. dec. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!