Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyi lenne egy ilyen autó...

Menyi lenne egy ilyen autó fentartása? ( Audi) stb

Figyelt kérdés

Helló

Azt szeretném kérdezni, hogyha mondjuk veszek egy ilyen audit menyi lenne a havi fentartása?

[link]



2013. febr. 3. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg mindentől függ, ezt így nem lehet megmondani.

Tudni kellene, hogy kötelező biztosításod mennyibe kerülne, ezt ingyen megnézheted például a netrisk.hu oldalon.

De tudni kellene azt is, hogy hány km-t használnád havonta, hiszen a szerviz igény és a téli/nyári gumik kopása is függ ettől.

Nagyon nagy általánosságban mondható, hogy tankolás NÉLKÜL egy hasonló értékű autó havonta 30.000 Ft-ba kerül.

(beleértve az értékcsökkenést is azaz, hogy ha eladod mondjuk egy év múlva akkor szinte biztosan kevesebbért tudod eladni és azt is amire sokan nem gondolnak: a beletett pénzed akár a bankban is hozna némi kamatot, de ha autóba teszed a pénzt, akkor ezt is "bukod"

2013. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Sziasztok azért írok ide mert én audit akarok venni valami ilyesmit status leírnád hogy azt a 30.000 Ft-t pontosan mire kellen költeni? Előre is köszönöm.
2013. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kötelező biztosítás, éves szerviz hónapra leosztva, éves futástól függően téli/nyári gumi vásárlás illetve évente kétszer átcserélés és végül az autó havi értékcsökkenése.

(azaz pl ha egy egymilliós autót veszel egy év múlva kb 880.000 Ft fog érni akkor havonta 10.000 Ft-ba került maga az autó birtoklása)

A fentiek nagyságrendileg 1 milliós autónál átlagos 10-15.000km futás mellett lehetnek igazak, de nyilván millió apróságtól függnek a tételek, költségek.

2013. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösszi a választ!! :)

Csak ugy gondoltam jobb egy ilyet fentartani mint egy Opel Calibrát!

2013. febr. 6. 23:21
 5/5 anonim ***** válasza:

A Calibra hírhedt pénztemető, de készülj fel arra, hogy sokba fog kerülni az autózás.

Első autómmal rengeteget szívtam, fél milliós értékére még egyszer ennyit ráköltöttem 2 év alatt.

2013. febr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!