Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóknál (beleértve a kisteher...

Autóknál (beleértve a kistehereket is) az első, vagy a hátsókerékhajtás a "jobb"? Mindent összevetve.

Figyelt kérdés

2013. febr. 3. 23:22
1 2 3
 11/21 szántóvető ***** válasza:
8-as volt már hátsóhajtású autód?nekem 116-osom 126-osom volt,téli gumival semmi gondom nem volt egyikkel sem.1540 ill 1760Kg üres súlyuk volt.
2013. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%

" legtöbb autó súlyelosztása törekszik az 50-50%-ra"

Csak nem sikerül

2013. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

ma 10:39

Volt egy Ford sierrám, az hátsó kerekes.

Most meg egy B vectrám van. Ha választanom kell hogy melyikkel menjek a hóba, sárba, én bizony a fronthajtásúval megyek.

2013. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 szántóvető ***** válasza:
most nekem is sierra combim van,hátsókerekes,hóban nem sokat ér.1070 Kg ha jól emléxem.
2013. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

ma 12:00

Persze két különböző típusú hátsókerekes viselkedhet másképpen a csúszós úton. Hátsó kerekesnek közül talán jobb a kombi, mert ott talán több súly van a hajtott keréken. Az enyém 2.3 diesel volt, és ha jól emlékszem 1150-1200 kg lehetett.

2013. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Azért voltam erre kíváncsi mert idáig nekünk hátsókerekes járműveink voltak, és igazándiból most egy (nagyobb) kisteher vételén gondolkodunk amik zöme már elsőkerekes és nekem is az jutott az eszembe, hogy ha súly van benne lehet jobb lenne ha a hátsó kerekeket hajtaná mivel azon lenne a több súly.


Annyi biztos, hogy ami most van az hátsókerekes, de minimális "terepen" is nagyon gyámoltalan főleg ha nincs egy kis súly a hátuljába!

Ha ez egyzser szétesik akkor csak 4x4-es lesz az utódja. :)

2013. febr. 4. 12:27
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha meg van pakolva, akkor inkább legyen hátsó kerekes, ha meg üres, akkor inkább fronthajtású lenne jó. Mindig lesz olyan, mikor pont a másik kellene. Én is az összkerekesre szavazok.
2013. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17-el értek egyet. Volt 4x4-em,az a legjobb hajtás szempontjából. Utána az elsőkerék hajtásra szavazok,aztán a hátsóhajtás. Igazából jó az is,csak ne legyen hó.. :)


Plusz egy kérdés: platós hátsókerék hajtású kocsira mit rakjunk a platóra? :)

2013. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
aki platós kocsit fesz az általában azért veszi mert azzal dolgozik vagyis az esetek töbségében meg van rakva a platója mert MUNKÁS AUTÓ pl egy építkezéshez fent vanrajta keverő furik kalapács stb na ezt szokták rakni a platóra :))))
2013. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
ja és egy hátsos bmw ne hasonlítsuk márn azért egy ford tranzit hoz :)))))
2013. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!