Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van egyfajta fütyülés...

Mitől van egyfajta fütyülés bizonyos sebességnél?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja azt vettem észre az autómnál, hogy ha gyorsítok és elér egy bizonyos sebességet, elkezd valami fütyülni. Ahogy a fordulatszám emelkedik, és nő a sebesség, úgy emelkedik a fütyülés hangmagassága, majd elhallgat. Ez úgy 60 és 80 között hallható, motorféknél pedig ugyanaz, mint ahogy az előbb írtam, csak fordítva. Miután felment a víz hőfoka, és elérte a motor az üzemi hőmérsékletet, tehát miután bemelegedett az autó, a fütyülés megszűnik gyorsításnál és lassításnál is.

Először a szerelő lecserélte a difiben az olajat, ami kellett is, mert nagyon ronda színe volt és nem is volt 1 liter. A fütyülés nem szűnt meg. Aztán rájött, hogy mindkét hátsó kerék csapágyas, tényleg így volt, láttam, hallottam. Kicseréltük őket, de a fütyülés továbbra sem szűnt meg. Most azt mondja, le kell cserélni a váltóolajat, de nekem kezd megrendülni a bizalmam felé.

Segítsetek legyetek szívesek! Mi lehet ez? Mit csináljak?

Ja, az autó egy BMW E36. 318 TDS


2013. febr. 6. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Ezt hallani kellene ..

Így itt nem fog menni...

2013. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Zsolt75 ***** válasza:

Nekem is volt hasonló gondom. Nekem a kocsi alatt a középső dob hőterelő lemezét engedte el egy csavar és egy bizonyos sebességnél berezonált és a menetszéltől sípolt..


Nem volt egyszerű rájönni. Hihetetlen helyekről és okokból lehet ilyen hang.


Próbáljátok ilyen szemmel is átnézni az autót és minden apróságot javítsatok ami picit is gyanús.


Olyan helyeket is nézz meg ahonnan érzésed szerint nem jöhet az a hang. Néha becsapós mit honnan hallasz.

2013. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Fütyülés? Nem épp egyértelmű kifejezés, hiszen lehet, hogy a turbófeltöltőt hallod, esetleg a vadriasztót, már ha van. Nem feltétlen a motorral, vagy a futóművel van baj!

Meg ugye neked kellene tudni, hogy honnan jön az a bizonyos hang, és hogy levegő okozza, vagy valami kelletlenül érintkezik egy másik dologgal...

2013. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A fütyülést nem tudom máshogy megfogalmazni, mert ez a legtalálóbb kifejezés rá. A turbót a szerelő kizárta, vadriasztó nincs benne. Az, hogy pontosan honnan jön, még rejtély, annyi biztos, hogy valahonnan alulról, de már abban sem vagyunk biztosak, hogy elölről, vagy hátulról.
2013. febr. 6. 21:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Esetleg a vezérlés nem jó?

Ha pedig a fütyülés a legtalálóbb rá, de a szerelő nem talál rá megoldást, akkor keress más szervizt!

Sajnos ezt neten keresztül senki nem fogja megmondani neked, hogy mi fütyül. :/

2013. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tippeket kértem, kaptam is, úgyhogy köszi mindenkinek! Ezektől függetlenül tudom, hogy ez nem itt fog megoldódni, de itt tér vissza az előző mondat :)
2013. febr. 6. 22:17
 7/14 anonim ***** válasza:
lehet hogy nem segit de anno volt egy 1200 ladám az is fütyült mint egy porszivó megnézte vagy tiz szerelö sehol semmi azután rájöttem hogy az olajszüröm csinálta csere után megszünt a fütyülés soha többet nem jött elö,de nálad mivel irod hogy akkor jön elö amikor felmelegszik másik tippem a vizpumpa az is szokot fura hangokat kiadni ha készül megadni magát
2013. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Már bocsi ,de a vezérlésnek mi a franc köze van ehhez ???
2013. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Peter Frankovics válasza:

Sziasztok!

BMW E46 325ti Compactnál ugyanez a problémám van.

Egyértelműen a kardánalagút felől hallatszik a "fütyülés" és tényleg ez a legtalálóbb kifejezés.

Én váltóolaj cserén is túl vagyok, a hang nem szűnt, de melegedésre sem múlik.

Kizárólag a sebesség van hatással a hang gerjedésére, gázállástól, motorfordulattól, sebességfokozattól függetlenül jelentkezik.

Nekem 40-55 km/h között hol hangosabban, hol halkabban sípol sebesség függvényében változó amplitúdóval, majd 70 körül "füttyen" egyet és teljesen elhallgat. 70 km/h fölött sehol sem tapasztalom a jelenséget, 240-ig semmi meg sem nyikkan.

Magam szerelem az autóimat, ehhez soha hasonlót se tapasztaltam.

Ha valaki esetleg hallott már váltót sípolni, fütyülni kérem ossza meg ismereteit a szükséges javítással kapcsolatban.


Köszönöm és üdv!

2017. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 balazs.mario válasza:
Nem az olajjal lesz a baj. Nyilván ha odavan megváltozik a viszkozitása és nem tudja azt a kenést ami kéne ilyenkor a két fém érintkezik közvetlen akkor sípolhat. de ez bolygóház csapágy lesz a váltó végén ahol a kardántengely csatlakozik rá. ez a csapágy központosít és erőt visz át a hátsó kerekekre. gondolom üresben ha pörgetitek a motort akkor semmi sem sípol. vagy ha megemelitek az autó hátulját, üresbe rakjátok és megtekeritek a kereket kézzel akkor sem sípol semmi csak mikor össze van kapcsolva a váltó a kardánnal.
2019. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!