Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw Golf IV milyen gazolajos...

Vw Golf IV milyen gazolajos motorral ajanlanatok? Legyen megbizhato es gazdasagos

Figyelt kérdés

nezegetem az 1.9 es tdi de tobb teljesitmennyel lattam, es nem is tudok sokat a motor megbizhatosagarol

nem nagyon ertek az autokhoz sem a motorokhoz

(es kombit szeretnek)


2013. febr. 7. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
mennyi idős kocsiról van szó?mennyit használták?kmre gondolok mennyi van benne?kombit 110 le alatt nem érdemes venni mert gondolom a nagyobb rakfelülett miatt választasz kombit.hosszú autópályás használatra vagy városban karistolni kell?felhasználási célterületet meghatározod talán egy picivel előbrejutsz
2013. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kb a 10 eveseket neztem, mert nem a legeleje es addigra mar a gyerekbetegsegek elojottek es kijavithattak 2002-2003

varosba, orszaguton, keveset autopalyan mennek,

igen a rakter miatt kellene a kombi valtozat, a csapott hatu csomagtere kicsi

az autok amiket neztem 200000km koruliek

2013. febr. 7. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Értem általános tapasztalataim(RÉSZEMRŐL)de nálam rutinosabbak is irnak majd ,europában elfogadott bár nem szentirás és azt sem tudom mi az alapja de a lényg a következő egy kocsi reálisnak tartott évi futásideje 25-30000Km/év.ez egy általános szorzó hogy miért nem kérdezd nem tudom .Kereskedők gusztustala emberek a profit érdekében hazudnak bármit ez konkrétan a müszaki állapotra vonatkozik ami azért veszélyes mert egy fékrendszer,olajcsere stbaz általuk megvariált km szerint történik nem pedig a kocsi valós müszaki állapotának megfelelően.amiből nem kell részleteznem milyen jellegű problémái lehetnek annak aki beleszalad egy ilyen játékba azért mert a troger nyert 20.000ft többet.2.sláger sztoryval operálnak.1:Női tulaj,ebben az esetben aszétpadkázott futómű és az elfelejtett kötelező szervizekre asszociálj a 2. idős emberé volt a kocsi azért van benne kevés km(nem azért mert hozzányultak valamilyen furgonból laptopról operáló troger cimborája tekerte vissza gyárból lopott az adott tipúsnak megfelelő kábel és szoftver segiségével 3.000 ft/kocsi áron)A témához visszatérve egy 10 éves kocsi öreg..akár hogy is de az a gyártok 3-5 évben gondolkodnak ezután az idő után kell költeni a kocsira legyen az bármilyen ennek az az oka (SZERINTEM)mert ha elmenne egy adott tipús 10 20 évig megfelelő üzemanygfogyasztás különösebb müszaki probléma nélkül ki venne új kocsitat?minek?nem lenn rá szüksége rá..kopik a motor,futomű egyszerű fizika..használodik 10 éves kocsi nem lehet gazdaságos..a mai start stop rendszerű kocsik vegyes fogysztás mellett 6-8 litert nyújtanak(a reklámokból ismert 3-4 literes mese valós csakhogy a motor bakon van kasztni nélkül egy laborban sem menetszél sem egyéb közegellenálásnak nivs kitéve mivel a motor fogyasztását publikálják ami ennek fényében reális..10 liter alatt nem hiszem hogy megálnak.de majd irnak mások egy csak az én vélemyényem igy látom remélem valamivel beljebb vagy:)
2013. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kosz a reszletes informaciot

amugy en is ettol felek nagyon - a visszatekerestol. miert kell hazudni?

amugy a faluban egy baratom 2002-es borat vett 1,9-es csak nem tudom hany kw-os, es allitolag 6-7 literrel beeri vegyesben

2013. febr. 7. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért mert a km tekerésével elfedi a kocsi müszaki állapotát fékcsere olajcsre esedékes lenne a megvásárlást követő 1000km után az neked költség ha tudod hogy a vételáron kivűl belátható időn belül kell egy szerviz ahol benyalhatsz egy komolyabb számlát ez neked alkupozició hiszen logikussan kevesebbet akarsz fizetni.ha tipp topp kevés km kocsinak állitja be ő kerül alkupozicióba mert igaz hogy öreg a kocsi de alig mentek vele stb..lehúz simán a papirokról amivel bizonygatja .müszakit,zöldkártyát stb 3-5 nap alatt szereznek az országban bárhol de nem ám valami szart pl az utolsó 3 vizsga egy embernél volt ugyanazzal a tollal irta alá azonaos bélyegző stb a túrót profi cuccokat szereznek.Az ismerősőd mondja hogy annyit fogyaszt?ha azt irom 39000 eurós autóm van 1 éves start stop rendszerü autópályázok vele 5.6 liter fogyaszt 100 km elhiszed?attól függ milyen nehéz a lábad:)mennyire nyomod.de irtam csak reálisan fizika alapján gondolkodj semmi más nem kell és ne hagyd hogy megvezzesenek:9
2013. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Leginkább egyikkel se.

Nagy öregek már ezek a Golfok. Az egyenlítőt velük megjárták párszor.

Nézegesd meg a 3-4 éves Golfokat milyen futással árulják őket. Segítek 150-180E km-el.

Akkor egy 10-12 éves dízel Golfban, hogy a tökömbe lehet 189, 194, 210 ezer???

Az igazság, hogy összes 4-es Golf túl van már a 3-4. X-en. Különben az első tulajnak nem érte volna meg a tetemes felár.

2013. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 1.9 tdi 90lóerejével elég erős a hétköznapokra,a pdtdi erősebb ugyan,de nem annyira megbízható ez nem azt jelenti,hogy állandóan elromlik,csak mivel bonyolultabb konstrukció így a több az esélye a hibáknak is. (Pl: tandem pumpa)

Nekünk volt egy közös használatú tdi-ink és tényleg 6-7 litert fogyasztott,kímélve nem volt,munka autónak vettük,...hogy mennyit futhatott összesen nem tudni 4 évesen vettük 100000 ezerrel,ami tuti nem volt igaz,mert már új turbó volt rajta az meg min 250-300-at elmegy,ezt azért mondom mert mi még beleraktunk 7 év alatt 260 ezret,de a turbo még mindig hibátlan.Egy piacozós srácnak adtam el.A mai napig használja pedig már szerintem túl van a fél millió kilométeren.

Azt nem mondom,hogy nem kellett költeni rá,de komoly hibája sose volt,kopó alkatrészek cseréje motortartó bak,olyan hibák amiket magam is tudtam javítani.

Jó kis autó volt ez,tulajdonképp csak 5 kilós kalapáccsal lehetett benne kárt tenni,de ha veszel, az olajat és minden mást(hűtőfolyadékot is) időben cserélj és csak jó minőséget használj,akkor nem lesz baj.

2013. febr. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!