Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalomba tudom-e helyezni...

Forgalomba tudom-e helyezni azt a gépjárműt amit Magyarországon vettem, de viszont külföldi (forgalomból kivont) és nincsenek hozzá semmilyen iratok?! Mi ennek a folyamata és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
50% hogy küldik a papírjait de azóta eltelt 3 hét és nem nagyon bízok benne.

2013. febr. 7. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Papírok nélkül semmi esélye, hogy magyarítsd.


-kétnyelvű adásvételi

-tipuskönyv

-forgalmi


Amúgy miért vetted meg minden papír nélkül ?

Így lopott is lehet.

2013. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy állapodtam meg az illetővel, hogy postán küldi mert még nem kapta meg ő se külföldről. A tulajdonos azt mondta forgalomba volt még mikor elhozta és neki is úgy fogják postán küldeni a papírokat.
2013. febr. 7. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Drukkolok, hogy megkapd.

De ha nagyon negatív akarok lenni, ez egy jó duma bepalizni téged. Ő letagadja, hogy valaha is látta a kocsit meg téged, te meg ott maradsz minden nélkül egy "használhatatlan " kocsival.

Én is külföldit vettem, szintén magyartól, de nekem megvolt hozzá minden papír. ( hivataolsan a külföldi embertől vettem )

Még ígyis lefényképeztem a teljes használtautós hirdetést, hogy jól látszódjon rajta a telefonszáma annak akitől vettem,+ a képeket amin a háza is látszódott.

Csak biztosra mentem hátha valami nem stimmel a honosítással, és rajtam vernék el a port XD

( minden stimmelt ) szerencsére.

2013. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért én se voltam teljesen hülye, adásvételi szerződést írtunk. Na de a teljes story, van egy ugyan olyan típusú évjáratú totálkáros forgalomban lévő gépkocsim ami teljesen hivatalos. De mi tévő legyek? Hogyan csináljak a kettőből egy olyan jót amivel tuti nem keveredek kalamajkába.
2013. febr. 7. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ja...

Vagy pattan az alváz szám ebből abba és színrefújják, valamint csak biztos helyen vizsgáztatod életed végéíg. De ezzel a megoldással ugyebár nem lehet eladni, csak zúzda.


Vagy ha nem jön meg a papír és legál akarsz maradni, elkezded bontani, és visszaszerezni belőle némi pénzt.

2013. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!