Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha külföldi állampolgár...

Ha külföldi állampolgár vagyok akkor hogy vehetnék Magyarországon autót? (lent)

Figyelt kérdés
például az megoldás lehetne, h egy rokonom aki magyar állampolgár, venne egy autót saját nevére és írna egy meghatalmazást, amivel én is járhatnék a kocsival? ha igen, akkor ehez nem kell semmilyen más papír? esetleg bejelentett lakcím vagy hasonló? bocs, ha nem jó témakörbe írtam.
2012. máj. 14. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Külföldiként magyar állampolgár magyar rendszámos autóját minden további nélkül vezetheted meghatalmazással.

Érdekes amit írsz mert itthon pont az ellenkezője volt eddig divatban - külföldi rendszámú autókat vezettek magyarok mindenféle céges és egyéb papírok közbeiktatásával a regisztrácós díjat és egyéb költségeket kikerülendő.

Megszűnt a "jó világ" az új törvények szerint még külföldiként sem vezethetnéd itthon a saját autódat sem 24 óránál tovább - amennyiben bejelentett magyar lakcímed volna.

Mindenesetre számodra a legolcsóbb megoldás egy származási országodból való autó volna megtartva az otthoni címedet - és csak is azt.

Szerintem.

2012. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az első felét értem. :) viszont nekem nincs bejelentett lakcímem sem semmim ami Magyarországra köt, csakis azért szeretnék autót venni ott mert az ára jóval olcsóbb mint itt. most akk ha én pl más országban lakom ahol van állampolgárságom és bejelezett lakcímem,akkor vezethetem a magyar rendszámú autót itt és ott is amennyiben ezt itt törvény nem tiltja? köszönöm a gyors választ!
2012. máj. 14. 12:45
 3/5 A kérdező kommentje:
aha kezdem érteni! :) viszont amit a kérdésben írtam,a rokonomnak az autó nem kellene, kizárólag csak az enyém lenne, és Ő nem használna. úgy halottam van egy kis kapu erre,egy 24 órás meghatalmazás amivel ezt ki lehet kerülni,mivel a szabályban nincs benne h hányszor lehet ezt az engedélyt használni. így van ez?
2012. máj. 14. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:

A jogszabály valóban nem tér ki arra,hányszor 24 óra ...

DE.

Ez tipikus magyar mentalitás ...

A rendőrök nem hülyék és esélytelen vagy ellenük.

Az első igazoltatásnál (nyilvántartásba vesznek a központi rendszerben) a másodiknál már szorulsz még ha más is csekkol le.

Annak azonban tudtommal semmi akadálya,hogy magyar autót kölcsönkocsiként használva külföldön közlekedj (kötelező felelősségbiztosítás,ezt igazoló nemzetközi zöldkártya,érvényes műszaki vizsga,kétnyelvű kölcsönadási szerződés persze legyen Nálad).

Sok sikert !

:)

2012. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. máj. 15. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!