Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis etz-nek mennyi az átlag...

Kis etz-nek mennyi az átlag fogyasztása ha nyugisan jár az ember vele?

Figyelt kérdés

Max 80 km/h és nyugott papás vezetés mellett!

Etz 125 vagy az ETZ 150-nek



2013. febr. 9. 17:09
 1/6 szokratesz ***** válasza:
3-4 liter 100on
2013. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4 körül volt átlag. Egyszer mentem vele Pécs-Budapest távot, olyan 15 fok körül. Úgy gondoltam, hogy a 60-as tempó jó lesz. Így evett kereken 10 litert 200 km alatt. Szóval azért kell neki a fordulat. Visszavettem eggyel lejjebb a súbert, akkor fél literrel kevesebbet evett, bár gyengébb is volt.
2013. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha gyári minden rajta akkor 2,5-4liter közt eszik.

Sokat számít hogy gyári rajta minden,hogy hova van beleakasztva a súbertű,hogy tririsztoros e vagy kalapácsos.

A 80km/h az kényelmesen viszi és hosszabb távon kényelmesebb az ülése mint a nagy ETZ-nek.

A jól működő gépek titka a gyári állapot és a nem versenyszerű használat.Tehát nem muszáj atomlomhán közlekedni vele hogy megóvd.

2013. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elektronikus gyújtással nézegetem mert venni szeretnék és akkor közel annyit eszik mint egy két ütemű 50 es (simson jawa mustang). És persze én gyári állapotút szeretnék

Annyit még megkérdezhetnék hogy mikori évjárattól lett tirisztoros gyújtásúak?

2013. febr. 9. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs egyet tudok hogy 1perc alatt megtudod nézni ,5-ös imbuszkulcs és 3 vagy 4 csavar fogja a jobb oldali deklit azt leveszed és amit látnod kell az jeladós gyújtás,mármint ha kalapácsos van rajta akkor az nem jó de nem is rossz,a kalapácsos gyútás sem olyan gáz,nekem olyanom van 250ETZ-ben és így télen is elsőre eltudom indítani minden gond nélkül.Jó mondjuk az enyémben gyári alkatrészek vannak,halottam olyat is aki 50ezer kilómétert is elment gyári gyújtással.

Amire figyelj oda hogy ne legyen összevissza tunningolt meg generálozott.

Amit nézz meg feltétlenül hogy bemelegedve hogy megy(ne zavarjon ha egyszer kétszer üresbe kapcsolsz sebességek között elsőre,mármint határozottan kell váltani velük).

Ami nem jelent jót:csörög,fémes kopogás,stb érdekes hangok jönnek a motorból akkor azt ne vedd meg nem értesz hozzá és nemakarsz vagyont ráfizetni egy szerelőnél.

Gumikat is nézd meg mennyire kopottak mert a gyári szettet 30ezer forintért vehetsz rá és még azt is szereltetni kell.

Ha kevés kilóméter van benne és kopott az ülés a tank a gázkar,lábtartók akkor lehet hogy órát cseréltek benne.

Olyat érdemes venni amit garázsban tároltak és nem kint az udvarban a szénabála mellett csak úgy odavágva.

Ha veszel egyet,akkor jól jársz.Hálás darabok ezek,sok probléma nem szokott lenni velük,és nagyobb túrákat is belehet velük vállalni.

Amire oda kell figyelni:Benzinhez érdemes fulszintetikus olajat venni,sebváltóba belevaló félszintetikus olajat venni 80w90 ,gyertya nálam az ngk a bejövős.És lehetőleg mindig tartsad szárazon,mármint utcán ha kint hagyod éjszakára akkor mindenféleképpen ponyvázd le mert akkor félévente egyszer átkefélheted a csatlakozásokat,nekem emiatt csak az indexem ment el de semmi komoly nem volt még vele.

Ja és a többi Mz-zés is jó fej szóval érdemes csatlakozni a kulbhoz(mzklubhungary.com)

Majd sok sikert a vásárláshoz!

Ui:átíráshoz kb 30-40 ezret tegyél félre és az adásvételin szerepelnie kell a km óra állásának.

2013. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat
2013. febr. 9. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!