Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma az összes autót úgy gyártjá...

Ma az összes autót úgy gyártják, hogy ütközésnél ripityára törjön/roncsolódjon?

Figyelt kérdés

Azt mondták a régi autókat pl. régi amerikai Mustang vagy régi Merci terepjáró, azokat úgy gyártották, hogy nehéz/erős, bivaly legyen. És ha neki tolattál valaminek, vagy neki koccantál, a Kocsidon max a fényezés látszott meg, de sehol egy törés, horpadás a karosszérián.

És manapság ilyen autót nem kapsz.

Úgy gyártják, hogy az ütközés erejére roncsolódjon, behorpadjon, elnyelje az energiát.


Igaz ez?

Akkor ha veszek egy régi autót ami minőségibb, és van benne anyag, azzal nem lesz baj, ha nekitolatok egy kerítésoszlopnak?



2013. febr. 11. 19:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egy teljesen merev felépítménnyel ,amiben nincsenek energia elnyelő zónák rosszabbúl járnál .Egy komolyabb ütközésnél darabokra szakadnának a belső részeid ...

Rallysoknál nem ritka az ilyen haláleset ,bekötve becsövezve mereven csak úgy szakadnak a belsőszervek ..

2013. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Haverom azt mondta Ő egy régi amerikai autót venne, mert abba van acél meg merev váz, és ha neki repeszt egy suzukinak frontálisan, Ő előbb fog kiszállni mint a Suzukis..."


ez valószínű így van, de ha egy újabb 5-ös bmw-vel vagy hasonló méretű kocsival ütközne a haverod, lehet beszorulbna a lába a pedálokhoz, meg szétfejelné a kormányt, a nyakcsigolályája eltörne, esetleg leszakadna valamelyik belsőszerve, persze az özvegye utána kevesebb pénzből helyre hozhatná a külsőleg kevésbé sérült mustangot, mint az 5-ös bmw tulaja, aki viszont éppebben szállna ki/szednék ki a teljesen összeroncsolódott, utastér alá becsúszott motorú kocsiból...

2013. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
a regi autok alig tortek de a sofor meghalt, mig a mai autok nagyon osszeroncsolodnak de a sofor tuleli
2013. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kis sebességű ütközésnél tény, hogy az új autók sokkal jobban törnek, mint a régiek, de nagy sebességnél egy régi autó ripityára törik, míg az új kevésbé.

https://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY

Ez egy nagyon jó példa. Ez egy nagy sebességű ütközés, és sokkal jobban összetörik a 20 éves bálna. Ezzel szemben ha 20-al nekimennél egy fának, akkor a Volvon alig látszana meg, míg a kis Renault összetörne, mint a szar.

2013. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Márn megint a szuzuki ocsmárolás egy 7 mázsás autót ne hasonlíts már össze egy 20 mázsással ilyan alapon lehet a 20 mázsás ellen akár milyen márkályú kis autó pl Opel corsa .citruen Saxó úgyis azok veszítenek. ez olyan mint ha egy M3 BMV karambolózna egy gajtörővel felszerelt Mitsubishi Pajero vagonnal akkor úgyis az M3 mas veszít mert az a kisebb

Az autókat meg nem azér veszi az ember hogy összetőrje.

Ja és unoka tesóm egyszer ütközött az 1300 kocka ladájával egy régifajta swiftessel hát unokatesóm ladája jobban összetört én se hittem el míg nem láttám szóval hiába a vastag acél lemez ha nincs merevítése az autónak.

Szerintem is biztonságosak az új autók.

2013. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=4l-AMAdzids

Szerintem a Suzuki is elég jó védelmet nyújt.

Azt meg előttem leírták már, hogy az újabb autó miért gyűrődik.

2013. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!