Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy 2t motornál...

Normális hogy 2t motornál olaj folyik a kipufogóból?

Figyelt kérdés
tudom hogy nem ég el az összes olaj, csak akkor jön ha felpörgetem a motort és nem alpjáraton pötyög, nem sok olaj jön, de az fekete, vagy ez függ a keveréktől is?

2013. febr. 12. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
normális
2013. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Normális... Ha különolajozású, akkor lehet álítani rajta, hogy kicsit kevesebbet adjon neki, ha meg nem, akkor keverj a benzinhez kicsit kevesebb olajat. De csak ésszel a csökkentéssel, mivel ha túl keveset adsz neki, ve is sütheted. Csak szépen, kis lépésenként :)

Még annyi, hogy a kétütemű motornak nem tesz jót az "alapjáraton pötyögés", főleg, ha sok olajat kap, mert egykettő beköpi a gyertyád, vagy beszedődik a kipufogó, aztán nézhetsz, hogy mért nem pörög, és hova tűnt a nyomaték.

Még lámpánál is érdemes kicsit túráztatni a 2T gépeket ennek elkerülése érdekében, mert az alapjáratot nem szeretik (persze vannak a bevásárlós robogók, azok elpötyögnek, de ezt úgy általánosságba mondom. És a kis túráztatás alatt nem nyélgázt értek, csak finoman...)


Széles utat! :)

2013. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előzo vagyok. Ha nem nagyon tolja ki a kipun az olajat, akkor hagyd úgy, ahogy van, ne állíttgass rajta :) inkább kerüld a hosszantartó "alapjáraton pötyögést"! :)
2013. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Üdv!

Ha nagyobb gázadásnál folyik ki olaj az azt jelentheti, hogy már van egy jó adag a kipufogóban, hangtompítóban. Érdemes leszerni és kitakarítani a kipufogót, majd ezután próbálkozni szegényebb keverékkel. Ha keverékkel üzemel a motor, akkor nincs mit állítgatni. Pl.: 50-es keverék kiindulásnak jó, de valószínűleg sok. Nekem Honda NSR250R olajpumpája kis gázon, 4000-es fordulatnál 1:100-as keveréket csinál, 8000-nál 1:30-ast.

Javaslom a keverék próbálgatását, csak a kipufogó kitakarítása után kezdd el. Ha tiszta, járjál vele egy darabig. Miheztartáshoz: akkor jó az olajzás, ha hideg motornál füstöl, bemelegedve éppen nem füstöl. Üzemmeleg motornál egy tiszta rongyot a kipufogó mögé tartva, túráztatva a motort a rongy ne piszkolódjon!

2013. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Probably ki a sthil 2-t motor olajat! Nekem az van a simomba,fem tiszta hengerfej kupola,dugattyu,szaraz kipufogo fust nelkul! Ez eddig a legjobb olaj amit hasznaltam! Puszi!
2013. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne próbáld ki.

[link]

2013. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kr1ssz válasza:
Stihl motorolajtól az égvilágon semmi baja nem lesz. Én is használtam régebben és ha tudna beszélni a Schwalbem akkor megköszönné.
2013. jún. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sziasztok èrdeklödnèk sthil ms230 fürèszem van most cserèltem bene szimeringkoplet henger gyürü dugot ujat szèpen megy de huzom a gàzt a kipufogobol bugyog az olaj de szèpen olajoz a lànz is azis leheta gond hogy hig az olaj mert kocsi olajat öntötem bele vagy mitöl lehet ez vagy nolmàlis ha uj van ben minden alkatrèsz egy ràntàsra megy szèpen megy valaki tanàcsot tud hogy mi lehet a gond köszi
2020. dec. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Sziasztok baj hogy 20 as keverèkel van keverve sthil ms230 fürèszem van most cserèltem bene szimeringet koplet hengergyürüt dugot ujat szèpen megy de huzom a gàzt a kipufogobol bugyog az olaj de szèpen olajoza a làncot is azis leheta gond hogy hig az olaj mert kocsi olajat öntötem bele vagy mitöl lehet ez vagy nolmàlis ha uj van ben minden alkatrèsz egy ràntàsra megy szèpen megy valaki
2020. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Menton válasza:
simán lehet hogy szimeringes lett
2022. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!