Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nemrég vásárolt autóm nem...

A nemrég vásárolt autóm nem jó. Élhetek panasszal igényelhetek vissza pénzt?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettem az autót kipróbáltam minden rendbe van vele. Most viszont motor és váltó hibája van, mi a teendő?

Forma nyomtatott adásvételit irtunk, abba pedig az áll, hogy tudomásul vettem mindent.



2013. febr. 16. 17:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
SEMMIT! Ha elismertél mindent. Én mikor megvettem egy nem mai darabot és elég ritka autót, nem sokkal utána hazavágódott a kuplung. A beszerzés meg a szerelés baráti áron 120 ezer volt.
2013. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Megcsiáltatod és imádkozol, hogy más baja ne legyen. Ennél többet nem tehetsz. Ez a rossz a használt autó vételben.
2013. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Lehet reklamálni az eladónál, de Neked kell bizonyítani, hogy a váltónak és motornak rejtett hibája volt és emiatt következett be a meghibásodás. Ha ezt egy szakértő alátámasztja, akkor irány a vevő.

Persze ő is állíthat szakértőt, és én tudom, hogy olykor homlokegyenest ellenkező is lehet. Persze a pénzt mindegyik felveszi!

Azért 1 hónap nagy idő ebben a tekintetben, simán lehet helytelen váltókezelés pl. a meghibásodás oka. Tudom, Te nem kezelted helytelenül, de ezt is bizonyítanod kell.

Motor is sok okból szenvedhet meghibásodást, kérdés helytelen kezelésből-e?

Ha lecsökken az olajszint hibához vezet, ha nem kapcsol be a hűtőventillátor felforr a motor, ha kevés hútővíz úgyszintén, ha szétpörgetik szintén rokkan.

Tudom, ez nálad nem következett be, de mindezt bizonyítani kell.

2013. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 szántóvető ***** válasza:
természetesen élhetsz panasszal és igényelhetsz vissza pénzt,viszont nem fognak neked igazat adni.
2013. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Használtautó ...simán benyaltad...megvezettek a köcsögök..
2013. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Add el az autód egy rodeós gyereknek, aztán egy hónap múlva, azt mondja köcsög vagy.. Hogy esne?

Részletek nélkül azért nem mondanék ilyet.

Amúgy mi baja a motornak, mi baja a váltónak?

2013. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 illés12 válasza:
Persze reklamálhatsz!! Mutasd be a hibát! Énis igy jártam és visszakaptam az összes pénzt + még kaptam 10 ezret a kellemetlenségekért. Érdemes megprobálni ..:)
2013. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
" Rákel beszélni " az eladót ,hogy jobban jár ha beszáll a költségeidbe ...Meg fogja érteni
2013. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Az autót már ők is törötten vették a srác tett bele 10 000 km et mikor megvettem hallotam én hogy szól valami de azt mondta a srác lehet a gumik ő nem tudja, mindent fotóval dokumentáltam az eleje tényleg sérült volt és szarul is lett összerakva
2013. febr. 16. 19:55
 10/20 anonim ***** válasza:
Írtam ,kettő fogd meg srác irány az eladó ...
2013. febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!