Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nemrég vásárolt autóm nem...

A nemrég vásárolt autóm nem jó. Élhetek panasszal igényelhetek vissza pénzt?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettem az autót kipróbáltam minden rendbe van vele. Most viszont motor és váltó hibája van, mi a teendő?

Forma nyomtatott adásvételit irtunk, abba pedig az áll, hogy tudomásul vettem mindent.



2013. febr. 16. 17:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

"beleett 10e Km-t"

Azaz nem kereskedő! Akkor mi is van azzal fúúúú "kereskedőtől ne vegyél, mert az tuti átbasz, deeeee a magánszemélytől csak új állapotú hibátlan autót kapsz"???

Na erre mondjatok valamit kedves okos nepperköcsögözők.

2013. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Itt most nem az autónepper a téma te bohóc, tegyél fel másik kérdést. Pl miért basznak át a nepperek folyton?

Megmondom neked mert már a szagáról megmondja hogy milyen az autó és tuti ez 1000% hogy ÁTFOGVERNIIIII mivel autó terén okosabb mint te már 2 autót vettem kereskedésből többet nem fogok.

2013. febr. 17. 15:10
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem kéne általánosítani..

Persze, ha 10 év feletti izomautót akarsz 150 feletti lóerővel 400000-ért venni, akkor abban sok a kockázat, mint például a fenti.

Én vettem 2,5 éves hibátlan autót neppertől, azóta is megy több mint 3 éve, szerelő az első alkalmon kívül nem látta, vizsga is szinte csak a vizsgadíjba került.

2013. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mutass nekem egy korrektet. Aki nem akarja az olcsón megvett szemétkupacát pici haszonnal eladni. 1 -et mutass és én ott fogom a következő autómat megvenni
2013. febr. 17. 18:06
 15/20 anonim ***** válasza:

Most mondjam, hogy én is ilyen vagyok? Úgyse hiszi el senki. Egyébként elég sokan vagyunk már becsületesek, hidd el nekem.

Pl. nem 10 éves szarokat kell venni elsősorban.

2013. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Mutass nekem egy korrektet. "

Ezt hova sorolod?

2,5 éves, 45000 km-es, szervizkönyves (de semmi nem utal többre), hibátlan belső és festés, gumik km. szerint, az eredetivel egyező gyári kiadás, Chevrolet Lacetti 3 évvel ezelőtt 1,3M Ft. Azóta vásárláskor egy szerviz és egy vizsga külön költség nélkül.

Szerinted?

2013. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Kollégám schevrolett lachettije 50 000 km nél szelephibás lett, igy a te kommented több helyen hibádzik. Tedd össze a 2 kezed hogy ez igy alakult.Én jó egy golf 3 at akartam venni kereskedőtöl egy szemétkupac szart akar eladni a hirdetésbe top állapotot írt. Jó vettem magánembertől jó állapotút. Rá pár éve külföldön mentem autókereskedésbe ugyanúgy át akart verni nem hoztam el, voltam a környékünkön egy másik kereskedésbe is, ott is meg akartak vezetni kerék kulcs emelő pótkerék egy a4 es audiba ami 2 ből lett összerakva persze az interneten kitünő állapotot ír. Tehát, mikor azt mondod hogy a KERESKEDŐK ÁTBASZNAK akkor ne ellenem ágáljatok, hanem fogadjátok el, hogy a szar autót vesz kevés pénzér tesz rá egy full polírt és majndem a 2x-es hasznot, és így próbálja eladni ergó átverni a vevőt.
2013. febr. 20. 19:08
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor jól tippeltem, hogy vettél egy 15-20 éves szart, és a kereskedő hibája, hogy probléma van vele. El kéne fogadni, hogy az öreg autóval ez van.
2013. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

" 50 000 km nél szelephibás lett"

Nem jól látod a dolgokat.

Azt, hogy egy autó az eladás után mondjuk szelephibás lesz sem a lehúzós nepper, sem bármilyen vizsgálat nem tudja megállapítani.

Azt hogy kopott a henger, igen, hogy lógnak már a csapágyak igen, de azt hogy egy szelep besz@rik, azt nem lehet megállapítani.

Bizonyos szelephibák persze felderíthetők, de azok sem olyanok, hogy egyik percről a másikra hibásodik meg.

Az állapota, a kopottsága tudható meg, meg az, hogy tovább fog romlani....

És azért vannak kereskedők, akik adnak garanciát, de az nyilván plusz pénzbe kerül és nem vonatkozik ez a lehetőség sok éves, leharcolt autókra még külön pénzért sem...

2013. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy a kollégám a lachettiját kereskedésbe vette azt zsír újan vette, kereskedőkel csak nekem van bajom.
2013. febr. 21. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!