Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes belevágnom...

Szerintetek érdemes belevágnom a B+E kategóriás vizsgába?

Figyelt kérdés
B kategóriás jogosítványom már 3. éves elmúlt. Mivel építőiparban dolgozom,néha sokmindent kell szállítani. Előfordul azis, hogy 750Kg felett kellene szállítani. Őszinténszólva saját magamat ismerve nem vagyok valami nagyon ügyes a vontatóval.(Parkolási nehézségek meg egyszerűen nem érzem magam jónak) Mit gondoltok érdemes lenne elkezdenem a vizsgát ? Azért gondoltam erre,mert az oktatás során megtanulok normálisan vontatni,és nem kell számolnom hogy a 750Kg-ot túlléptem-e vagy sem. C kategórián azért nem gondolkodom,mert azt vettem a fejembe hogy a 170 centimmel bután néznék ki egy teherautóba. :) Kérlek adjatok tanácsot! Akinek van B+E kategóriája, írjon az is. Köszönöm.

2013. febr. 16. 19:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Nagyon a jövőre gondolva, azért is érdekel ez a B+E vizsga,mert egyszer szeretnék venni egy lakókocsit is,és azt is profi módon szeretném vontatni.
2013. febr. 16. 19:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csak 750 kg-t lehet vontatni sima B-vel, jogszabály tudása és egy kis matek, és lehet vontatni akár 1,5 tonnát is.

tehát ha 2 tonnás(össztömegbe) az autó, és a forgalmiban be van jegyezve, hogy vontathatsz vele pl. 1500 kb-t, akkor húzhatod B-vel, mert beleférsz a 3,5 tonnába.

Jogszabályban benne van, de a csuda akarja megkeresni.

A tudás az más.

Én mindenképp azt mondanám hogy C, és utána hozzá egy E, így van egy plusz szakmád, ami nem rossz dolog a mai világban.

De aztmondom hogy magadtól is meg lehet tanulni, csak türelem meg hely kell hozzá.

Türelmed szerintem meglenne, ha már a kérdést is kiírtad, helynek meg azt mondanám hogy keresel egy autósiskolát, van rutinpályájuk, és beszélni az iskolavezetővel hogy használhasd, adsz neki egy 10est, a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad.

mert a rutinpályát már csak nagyon ritkán használják(pedig kellene) és ott nem gond hogy 10 percig tolatsz, mert az utcán azért bosszantó hogy ha elötted szerencsétlenkedik valaki sokáig..

A másik hogy egy jól beállított tükör már fél siker, és azt sem kell elfelejteni, hogy minél hosszabb a vontatmány, annál könnyebb navigálni.Igen van aki egy 12 méteres gépet elöbb betol bárhova, mint egy személyautót meg egy 750-es pótot.

Az meg hogy 170 centi vagy? kit érdekel, nem a magasságodat nézik, tudás a lényeg, mellesleg a 170 nem kicsi,160 cm-el is lehetsz akár buszsofőr is(ismerek ilyen magasságút)

2013. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mintha közöm lenne akár a B-s jogsihoz is, de ha egyszer szükséged van rá vagy akár csak hasznos lenne, hogy legyen meg, akkor nyilván érdemes belevágnod. Gyakorlat teszi a mestert, bizonyára bele fogsz jönni :)

170 centivel pedig egy kamionban vagy toronydaruban vagy tankban se néznél ki bután (legalábbis nem a centik miatt :D).

2013. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a C-t mondod... Lehet hogy jobb,sőt a 'plusz szakmád is van' érv elég jó. Nehéz megcsinálni egy C kategóriát ? Esetleg neked van?
2013. febr. 16. 19:31
 5/7 szántóvető ***** válasza:

és mi van a női kamionsofőrökkel?ők is bután néznek ki 170 cm-es testmagassággal?még sosem láttam hogy kiröhögték volna őket.vár a sorban a cégnél és elkezd kötögetni ott a volán mögött...

inkább C-t csináljál,nem nehéz :)

2013. febr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs, mivel felemelték a korhatárt, így lecsúsztam róla, meg érettségi évében nem lett volna rá elég idő úgy hogy elég messze lakok az iskolától és a várostól.

De van pár ismerős, rokon akiknek van, meg amiket az ember tud, hall stb.

A nehézség az mindenkinek más, nyílván aki 5.-re ment át B-ből annak nehéz lesz, de ez mindenkinek más és más.

Mivel vezettem már rövebb pár km-es úton teherautót, nem nehéz elvezetni, sőt könnyebb mivel belátod magasról az utat jobban, jobban látod a helyzeteket.

A KRESZ részét, meg lehet tanulni, a munkavédelem, meg a műszakit is, de aki alapba műszakibb beállítottságú annak nem lesz vele baj.

A vezetésbe meg bele kell rázódni.

Én Apám révén olyan nevelést kaptam vezetés szempontjából, hogy megszerettem vezetni nagyon is, de nem csak megszerettem hanem megtanultam is.

Hivatalosan nem húzhatok utánfutót/mivel még nincs 2 éves a jogsim/ , de nem egyszer húztam már, és parkoltam is vele.

Meg ahol tanultam vezetni, a család ismerőse az iskolatulajdonos, így kimehettünk gyakorolni utánfutóval, friss, kb. 1 hetes jogsival behúztam az utánfutót a városba, ott gyakoroltam kb 5 órát, majd hazahúztam, mindezt úgy hogy közben tippeket kaptam Apámtól/aki mellesleg teherautó sofőr volt/, így sok mindent megtanultam.

Tehát nekem ebben nem lenne gond, a vezetés az menne.

A C kat. ha nem is nehéz, de ha friss a C, úgy azért nehéz lenne letenni hozzá az E-t, de mivel MÉG nem éltem át, így nem tudom, csak mondták hogy úgy nem volt a legegyszerűbb..

2013. febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy bután néznél ki a teher autóban 170 cm-el csak kérdés van e rá szükséged, meg keret? mert ha nem tervezel fuvarozni csak futót húzni akkor szerintem felesleges. Nálunk egy C 200 az E 150 akkor most van 350-ed hogy kidobd az ablakon, hogy húzhas egy futót? meg még akkor kell egy gki ami 100 meg a páv. akkor ott van 500. és nem használod csak futó húzásra.. De ha szeretnél ebben a szakmában dolgozni ami egyre silányabb akkor persze tedd le! :)
2013. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!