Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti egyetértetek ezzel?

Ti egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés

[link]


Megdöbbentem, hogy a totalcaron egy ilyen cikk megjelent... Azt állítja a szerző, hogy csak és kizárólag a német autópályán van értelme a 7. sebességnek.

Egy rokonom most vett egy 320D-t, 8 sebességes ZF váltóval, és már 90-100-nál gond nélkül felvált 8-ba és eszik 4 litert.

Mi ezzel a baj? Egyáltalán hogy adhat ki valaki egy ilyen cikket a kezei közül???


2013. febr. 16. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
hát ha azt nézzük hogy a magyar utakon ezen belül az autópályán is 130 km/h a maximálisan megengedett sebesség akkor igen felesleges a 7-edik fokozat.
2013. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

"egyáltalán hogy adhat ki valaki egy ilyen cikket a kezei közül???"


Esetleg ért hozzá!!

2013. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

A szerző nem műszaki ismeretterjesztő cikket írt, hanem egy szubjektív véleményt, amit azonban alátámasztott bizonyos műszaki információkkal is. Ő úgy gondolja, hogy a fokozatok számának szaporítása most már túlmegy az ésszerű határokon, inkább parasztvakításról van szó, mint tényleges gyakorlati haszonról. Megvan a joga rá, hogy így gondolja és neked is megvan rá a jogod, hogy ne érts vele egyet. Ha nem tetszik, írj te is egy hasonlóan jól alátámasztott, olvasható cikket, amiben megcáfolod az érveit, aztán tedd közzé. Erről (is) szól a webkettő: nem csak fórumokon lehet k*rvaanyázni, hanem akár így is lehet vitázni, kulturáltan, ember módjára.

"Egyáltalán hogy adhat ki valaki egy ilyen cikket a kezei közül???" - úgy, hogy - ahogy fentebb is írtam - így gondolja. Rendben van, rokonod BMW-je 4 litert fogyaszt 100-nál. Hurrá, örüljünk neki, ez tényleg jó. De jó kérdés, hogy meddig lesz problémamentes a hiper-szuper nyolcfokozatú váltója. Lehet, hogy 6-8 év múlva, 200.000 km környékén már "kiesnek" egyes fokozatok vagy rángat a váltó. És nem kizárt, hogy annyiba kerülne hozzá az alkatrész, hogy annyit nem fog érni az autó használtként. Ezzel szemben egy öt- vagy hatfokozatú kéziváltó még akkor is vígan működne, igaz, valamivel magasabb fogyasztás mellett. De nem kizárt, hogy a nyolcfokozatú váltó alacsonyabb fogyasztásból származó előnyét "elviszi" a megbízhatatlanság.

Na és az sem biztos, hogy tényleg kell az a nyolc fokozat. Ama bizonyos BMW sem attól fogyaszt keveset, hogy 8. fokozatban van, hanem attól, hogy hosszú az összáttétel. A 320d-ben - ha jól tudom - a ZF 8HP45 váltója dolgozik. Ennek a 8. fokozata 0,667 áttételi viszonyú. Jó hosszú, az tény, de lehetne hatsebességes váltót is gyártani ilyen hosszú hatodikkal. És egy 0,667 áttételű hatodik fokozatban pontosan ugyanannyit pörögne 90-100-nál, mint a 0,667 áttételű nyolcadikban. Tehát a fogyasztása is ugyanannyi lenne, csak nem kellene bonyolult, nyolcfokozatú szerkezet, hanem csak hat, ne adj' Isten kézzel kapcsolható fokozat. Az pedig egyszerűbb és olcsóbb lenne és nem kizárt, hogy a fogyasztásban sem lenne akkora különbség, ami indokolná a jóval bonyolultabb ZF 8HP váltót.

Így nézve meg tényleg egy kicsit parasztvakítás az egész.

2013. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az előttem íróval értek egyet. Szerintem is bőségesen elég a 6 fokozat személyautóba. Ő már leírta miért, nem írom le még egyszer.

Nekem a benzines személyautómban 4 fokozatú automata van. Ha ezt be tudnád tákolni az ismerősöd BMW-jébe, akkor sztem ezzel is ugyanúgy keveset enne. Nálam pl 100-nál 1800-1900-at pörög a motor, 130-nál ~2400-at. Ez már egy dízelhez is jó lenne :)


Közepes raksúllyal KAMIONNAL váltok 6-8 fokozatot ( a 18 előremeneti lehetőségből ) 0-90km/h-ig, nem személyautóval.. :P

2013. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
BMW 530d 2 literrel kevesebbet fogyaszt 8 fokozatú mint a 6 fokozatú.
2013. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha egy autó 90-nél felvált 8.-ba, akkor semmi értelme nincs a 8 fokozatnak. Mennyit forog ott? 1200-at? Szerinted az jót tesz a motornak?
2013. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os elmondta a lényeget.
2013. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor én is elmondom a "lényeget"!


7 sebességes prémium autóm van.

Kézi sebváltós (sajnos) és sokszor azt sem tudom, hogy hányadikban van éppen!!

Nem azért mert nem tudok vezetni, hanem mert nem érdekel...

Tavasszal eladom és veszek egy automatát!

2013. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7 sebességes kézi? :o Milyen autó az, még nem hallottam ilyet.
2013. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hétsebességes kéziváltó csak az új, 991 kódú Porsche 911-ben van. Mondjuk ha olyanom lenne, biztosan nem adnám el azért, mert kényelmetlen vele váltani... :P
2013. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!