Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fóliázzák sokan az...

Miért fóliázzák sokan az autójukat?

Figyelt kérdés
Sokan teszik ezt, és otrombán néz ki úgy, hogy az első szélvédő és a két első ablakon nincs fólia a szabályozás miatt. Ennél még az is jobb lenne, ha sehol nem lenne az autón, mert így felemáson gusztustalan.
2013. febr. 17. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokfél indok van. Az egyik az, hogy így kevésbé melegszik az autó. Nos, ebben lehet valami: vannak egyes típusok, amik rettenetesen fel bírnak forrósodni, mert a hátsó szélvédő is szinte fekszik (pl. Opel Vectra A ötajtós kivitelben). Itt segíthet valamit, hogy a hátsó ablakokon nem teljes teljesítménnyel tűz be a Nap, bár csodát nem tesz.

Aztán ott van a titkolózók népes tábora. Az ő autójába ne lássanak be, ne tudják, mit visz benne. Lehet, hogy az atomtáskát szállítják, fogalmam sincs. Bár sokan csak attól félnek, hogy feltörik az autót, ha bármi értéket látnak benne - ennek azért van alapja.

Meg van olyan is, aki szerint ez menő, mer' a videjóklippe az emszí akárki reppernek is sötétített a hámer. Ők is fóliáznak, hogy szebb legyen az autó - legalábbis szerintük.

Van tehát indok bőven, lehet válogatni.

2013. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Neked gusztustalan, másnak meg tetszik. Ezen felesleges idegeskedned:D Én i smagamban jót nevetek a felmatricázott, "sportkipufogós" Swifteken. De engem aztán nem zavar, neki tetszik nekem meg nem. Minek gondolkodsz ilyeneken? Annyi minden más hasznosabb dologra fordíthatnád az erre elpazarolt szellemi energiáidat:D
2013. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én meg azt kérdem, hogy te miért nem fóliázod?

Én azért fóliáztam le az enyémet, mert fólia nélkül egy átlagos autónak tűnt, miután rátettem a fóliát, olyan volt, mintha új autóm lenne.

2013. febr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha az összes szélvédőt lefóliázzátok, az nézhet ki jól (Más kérdés, hogy ha ilyen autót látok, én beverem az első két ablakát, mert nem látom a sofőr fejét amikor motorozok, hogy észrevett-e. Sajnos ez egy fontos dolog, és kénytelen vagyok betartatni a szabályt ez esetben), de a csak hátsó ablakokat fóliázok inkább rontanak az autó esztétikai megjelenésén.
2013. febr. 17. 10:30
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

"Ha az összes szélvédőt lefóliázzátok, az nézhet ki jól"


ezt nem egy ilyen egoista majom fogja eldönteni... Megnézném amúgy hogy milyen szélvédőket veregetsz te be, mert te száguldozni akarsz a seggrakétádon te barom, én meg rádhúzom a kormányt aztán törölgetheted a szemedet, hogy nemvolt szerencséd...

2013. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hmmm érdekes én mind két járművet (autó ,motor ) használom ,de soha nem tünt fel a fóliás kérdés ..

Nem igazán érdekel ki ül benne ,ha gáz van úgy is kiszáll :)

2013. febr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#1 Jól összefoglalta, kiegészíteném még azzal, hogy az első oldalablakokat is rengetegen fóliázzák (én is), csak azt úgynevezett "UV pajzs" fóliákkal, amik belátásvédelmet nem adnak (mert nem engedélyezett) de kiszűrik a káros UV sugarakat, és nem melegszik úgy az autó sem. Tehát véd a bőrrák és a hő ellen is valamelyest, csak nem látszik. Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy fóliázott autónak az ablakát betörni sem túl egyszerű, ez visszatarthatja a rádió/kesztyűtartó szarkákat is. A hátsó sötét fóliák pedig kombi autóknál beláthatatlanná teszik a rakteret, ez is sokszor jól jön, mint ahogy időnként a sötét hátsó ablakok is :)))
2013. febr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mbéla: Nem, tévedsz, nem száguldozom. Hogy is száguldozhatnék egy Pannónia P21-el? Csak tudod, elég szar érzés úgy menni 80-al, hogy a retkes sötétített ablakos gyerek fejét nem látod a kereszteződésnél, hogy észrevett-e.... Ha nem vesz észre, lassítok, és nincs baj, kisurran, de ha észrevett, akkor suhanhatok tovább. Ilyen egyszerű. Sajnos nem egyedi eset, hogy nem veszi észre a motorost a figyelmetlen sofőr. : )
2013. febr. 17. 11:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Attol hogy levan foliazva egy auto. Az illeto ugyanugy fog latni. Ha nem vesz eszre amugy se venne eszre.. enis motorozok, 10éve, de sose azt nezem ki mit csinal a volan mogott.
2013. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De ha latom a fejet, latom hogy nem vett eszre, es akkor lassitok megelozve a bajt!! Nem erted?
2013. febr. 17. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!