Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Daewoo Nubira...

Vettem egy Daewoo Nubira autót ami elég sokat állt. A jobb első fék néha beragad. Néha igen néha nem. Valamikor eléggé felmelegszik a felni is na meg ugye a fogyasztás is több lett. Ez így már kérdés kedves gyk?

Figyelt kérdés

Mit tudok vele csinálni?

Új fék munkahenger?

Azt gondolom lehet külön cserélni ugye?

Honnan rendeljek?

Segítene valaki?


2013. febr. 19. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Töredék áron lehet fékmunkahenger felújító készletet venni, nem kell az egészet kicserélni. Én szerelővel csináltatnám, és akkor keresgélni se kell. Viszont egy jó szerelő nem fogja csak az egyik oldalt cserélni, hanem mind a kettőt.
2013. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2013. febr. 19. 11:12
 3/10 A kérdező kommentje:

Itt van új és nem is drága de ezek hátsók.

Nem találok elsőt ezen a weboldalon.

2013. febr. 19. 11:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem találsz, ezek a fékmunkahengerek a hátsó dobfékbe valók. Elől mindig tárcsafékek vannak! Első körben leszeded a nyerget és a nyeregúszókat vedd kezelésbe!

[link]

2013. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
jobb lenne elvinni szerelőhöz,valószínűleg szabályozni is kell a tárcsát.
2013. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy németországban vagyok és az autó is itt van.

Gondoltam veszek otthon és kollégákkal kihozatom az alkatrészt és beszereltetem.

Az a baj ha itt elviszem szerelőhöz akkor mindent kicserél új darabra és nem javítgat semmit.Az úgy meg egy kicsit drága.

2013. febr. 19. 12:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is Németországban lakom.Magán személytől vagy kereskedésből vetted az autót?
2013. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy kollégától.

Itt állt neki pár hónapja már mert ő vett másikat.

2013. febr. 19. 13:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Értem..A TÜV meddig érvényes?Felújított TÜV-vel kellett volna kérjed,ott ezt a hibát észreveszik,és esetleg a kolléga rendbe tette volna..Szerelőhöz elhiszem,hogy vonakodsz vinni,elég borsós az óradíj az autószerelőknél errefele :( S tényleg nem nagyon javítanak alkatrészt,inkább csere újra.Nekünk azt mondták,hogy itt jobb handler-től autót vásárolni,ő garanciát köteles vállalni az autóért.Mi kereskedésből vettük mindkét autónkat.Az elsőnél 5 napra a vásár után a klíma nem működött..Felhívtuk a handlert,aki elnézések és bocsánatkérések közepette beprogramált egy klímáshoz.Egy óra múlva kész volt az autó,persze az ő költségére.Ezt csak azért írom,hogy esetleg a következő vásárnál vedd ezt is számításba.És mindig felújított TÜV-öt kérjél.Ez már eleve egy garancia egy darabig,mert itt nem engedik át a problémás autót.
2013. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beviz Elek ***** válasza:
Nekem is beragadt règen a nissan egyik fèkpofàja (jobb elsö). Ugyanùgy melegedett, gyorsabban kopott, stb. Vettem rà ùj fèkpofàkat, egy fèktisztìtó sprayt meg alkalmaztam az otthoni zsìr. Szètszedtem, kitakarìtottam mindent a tisztìtóval lemostam rendesen, ahogy pakoltam vissza mindent, jó vastagon bezsìroztam amit kell, felraktam az ùj pofàkat ès azóta egyszer sem ragadt be. Lehet, hogy egy takarìtàs neked is segìtene
2013. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!