Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj? Egyik nap nem...

Mi lehet a baj? Egyik nap nem indult az autó, az önindító tekert, de csak betolással indult. Voltunk akksicserén (az sem segített rajta). Elvittük önindító cserére (áll szét volt esve az önindító), de a még mindig csak belökéssel indul az autó.

Figyelt kérdés
A szerelőnél pöccre indult. Este gondoltam megnézem, és megint nem indul. Ugyanaz a jelenség, az önindító teker de most már a motortérben valami halkan kattogást hallok, miközben indítózok. Segítségeteket előre is köszönöm!
2013. febr. 20. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
ha benzines az autó és hallasz valami kattogást,érdemes sötétben vizsgálódni a motortérben lehet valami zárlatos,/gyujtástrafó,kábelek stb/ha valahol áthuz ,fals szikra van a sötétben jobban látod
2013. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Közben elvittük ismét a szerelőhöz az autót. Rátették a gépre és kiderült hogy a víztérben van egy szelep, ami eldugult. Állítólag az opeleknél ez gyermekbetegség, és nagyon sokba kerül kicserélni. Egyenlőre csak kipucolták de hál'Istennek azóta megy az autó!
2013. febr. 21. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
nem irtad milyen tipus valóban opeleknél gyakran elöfordul EGR szelep
2013. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez az a szelep, de a típusát nem tudom. Hát, úgy néz ki nagyon peches vagyok, mert hiába pucolták ki a szelepet, péntek reggel megint nem indult az autó. Elvittük egy 3. szerelőhöz, csak ott az volt a "baj", hogy napközben meg már indult, úgyhogy hétfő reggel fogják rákapcsolni a gépre, hogy mi a hiba. :(
2013. febr. 23. 08:21
 5/7 A kérdező kommentje:
Corsa B 1998. évjárat
2013. febr. 23. 14:11
 6/7 Szabee9123 válasza:
Kiderült mi volt a hiba oka?ugyan ez a jelenség all most fent nalunk is es egyik szerelő sem tudja mi a baj mert naluk indul!opel astra h
2018. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos néha meg tudja viccelni az embert az autó.Valószínűleg indítózás közben nincs szikra,hiába teker az önindító.Én is jártam már így,addig indítózram,míg le nem merítettem az akksit,utána betoltuk,és egyből indúlt.Utána megint nem indúlt,feltöltve sem,csak tolásra.Időbe,meg sok indítózásba tellt,mire rájöttem,hogy mi a hiba
2020. szept. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!