Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125-ös motorral lehet nagyobb...

125-ös motorral lehet nagyobb túrát tervezni?

Figyelt kérdés
Aprilia rs125 vagy Aprilia af1 125re gondolok. Hosszabb túra alatt pl azt értem hogy Erdély vagy Horvát tengerpart, és persze oda vissza :) Kibírjákbezek a motorok vagy ilyen úthoz már nagyobb kell?

#túra #túrázás #gyorsasági-sport motor
2013. febr. 21. 13:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A b125-ös megvan 30e Ft-ból,és 2-3 óra az egész tehát van aki szépen leteszi 2-3 nap alatt a jogsit rá.

Egyébként menj nyugodtan,nem tudom halottál e már az 50-es túráról Magyarországon? Na ott 50ccm-es kis robogókkal mennek ki kb 60-an! Kérem szépen ha ők ki tudnak menni akkor te is,mondjuk ők Olaszországba mennek ki és te is kimehetsz velük ha akarsz,2e Ft-ot befizeted felkészíted a motorod és adjad neki,rendszámtól se kell fosni mert meg van beszélve az egész a rendőrökkel határátkelőkkel meg mindenkivel,igazából rohadt nagy buli lehet,így képekben rohadtul átjön a konvoj feling :D

Igazából nem a ccm meg a LE határozza meg ki a kemény motoros,hanem ki mer kipróbálni és elindulni,sőt odakint robogóval kelemesebb az utazás is,biztos láttad már az Ausztriai utakat,na ott egy kátyú sincs,de útjavításokat sem látsz mert ott rögtön törik fel az egészet és új aszfalt.

Úghogy indulj ki nyugodtan,mondjuk nekem az a jó hogy közel van hozzánk Ausztria,tehát ha elindulnák reggel motoroznék ott egy kicsit és haza is érnék estére vagy sötétedésre :)

2014. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Jah amúgy egy rettentően sok 125-ös robogó képes 160km/h-ás sebességre is,persze nem 4LE-vel hanem 7-el 11-el ugye ez is a max,meg annyi hogy halottam hogy külföldön nem néznek le a többi nagy motorosok hogy te kis robival mész,sőt meg sem előznek hanem mennek veled,persze sok ismerősöm mondta hogy azért fusztrálta őket hogy fú nekem nincs olyan erős és gyors dögöm mint a mögöttem lévő konvolnak és intenek nekik hogy mehetnek.
2014. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ja hozzá tenném még azt is,hogy azért a 125-ös azért is jó mert keveset fogyaszt! Kérem szépen 2.5 esetleg 3l fogyasztás 100km-en eléggé baráti ajánlat szerintem,a 150-esnek meg a 250esenk sincs értelme mert hosszabb túra azokkal se lesz fúú de jó,meg csak + jogsi és el is estél attól a lehetőségtől hogy bárhol parkolhatsz tök ingyen,ami a 125-ösnek nagy előnye!

Úgyhogy menjél,de olyant vegyél mindenféleképpen ami váltós,túrákra váltós motor jó ezek a 125-ös automata váltós robogók nagyon szarok,mindig csak visít meg minden baja van,egy jó láncos motor és gond megoldva :) Mondjuk én egy Suzuki Van Van-t ajánlanák erre az útra,stabil nagy hatalmas kerekei vannak és nem is néz ki 125-ösnek! Csajozni is lehet vele itthon,bár nekem olyan nő nem kéne.

2014. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

50-es robogókkal mennek túrázni Olaszországba, de a következő írásodban már a 125-ös robogót nem ajánlod, mert visít??? A 125-ös robogók nagy része 4-ütemű, épphogy az 50-esek visítanak, amivel szerinted jótúrázni.


Nagyon sok 125-ös 7-11 lóerős robogó megy 160-at. Mivan? Melyik? Van 1-2 kétütemű 125-ös robogó, ami üzemórásra van tuningolva, és az már nagyon nem 7-11 lóerő, na az talán megy 160-at. De a 125-ös robogók 90%-a, ha nem több, négyütemű, ahogy említetem.


A 125-ös jó, mert keveset fogyaszt. 2,5-3 litert. Francokat (már ha kétüteműről van szó, és itt bizony arról van szó). Egy boltban vásárolt 0km-es 15LE-sre folytott RS 5 liternél kevesebbel nem éri be! Ha nagyon jó formába hozod, akkor 7-9 literrel lehet számolni, és akkor még nincs benne a 3000ft-s olaj, ami három-négyszáz kilométerenként kell bele.


Az ausztriai utak biztos vagyok benne, hogy egy 50-es robogóval a legélvezhetőbbek, tényleg -_- meg a sok szerpentin... ha választhatnék egy VFR 800-as és egy 50-es robi közt, tuti az 50-es robival vágnék neki, mert akkor lennék kemény, hogy el mertem indulni. Vagy csak hülye...


"A 150-250-nek nincs értelme mert nem lenne jobb a túra blablabla". 150-es motor, amiket Te ajánlsz, hirtelen nem jut az eszembe, csak 1-2 olyan automataváltós szar, amiktől Te óva inted a kérdezőt. Nem vagyok robogó-párti, de egy Honda PCX 125-150-nel nem lenne semmi bajom. És egy 250-esnek egy túrára igenis van értelme, nagyobb, mint egy 125-ösnek. Egy Ninjával szépet lehet szerpentinezni, de pl. egy YBR 250-esben, vagy egy VTR/CBR 250-esben is több erő van, mint a 4T 125-ösökbe. Szóval sokkal jobb a 250-es, sokkal használhatóbb.


Még egy dolog, amivel nem értek egyet: A Van Van nem túramotor, hanem pizzafutármotor, vagy sulibajárós motor, és nem is örvend olyan nagy népszerűségnek hazánkban. Javasolni tudnám, hogy olyan kérdésekre válaszolj egy regénnyel, amiben icipicit otthon vagy. Megértésedet köszönöm!


Kedves kérdező! Mi lett a dologból? :) lett motor? és a túra?

2014. júl. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
:D köszönöm a válaszokat. Nem ,nem lett motor, és egyenlőre jogsi sem. Azt kijelenthetem hogy az ilyen kismotorokról lemondtam. Télen úgy terveztem hogy most nyáron leteszem az Akorl. jogsit, és utána majd veszek egy 400as motort hozzá, de ez egyenlőre megmaradt tervnek. Most a kocsikkal foglalkozom, mégpedig a régiekkel. Mostis épp egyet újítok fel, aztán ha eladtam veszek egy mégrégebbit :) Valószínűleg majd ha lesz egy rendes munkám akkor leteszem majd az A jogsit és veszek egy normális motort hozzá.
2014. aug. 6. 18:42
 16/16 A kérdező kommentje:
Egyébként van egy 50esem (nem robogó), de az csak inkább boltbajárós, meg rövidebb utakra. Hosszú túrázásra ,véleményem szerint az 50esek nem jók.
2014. aug. 21. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!