Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell a kuplungot hasznal...

Mikor kell a kuplungot hasznalni, es mekkora sebessegnel kell valtani sebesseget?

Figyelt kérdés
kosszi mindenkinek!:)
2009. szept. 9. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fordulatszámot kell nézni

amúgymeg kuplung + sebváltó

de ezt így nemfogod tudni megtanulni, viszonylag sokidő kitapasztalni, a kuplungot nem könnyű kezelni, próbáld ki élőben

2009. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

én sztem meg könnyű amikor életembe elősször vezettem apám is csak nézett h. honana tanultam meg amikor most vezetek először, szerinte a véremben van...

16F

2009. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1es kb mozgatja az autot. 2es kigyorsítás. utána meg már ahogy birja a kocsi. Diesel és benzinnél is nagyon más. Én a dieselt még annó a fulladás határából is visszacsókoltam, a benzines meg egyből leállt. de ez nem most volt.:) Próbálkozz valami parkolóban ahol tudnak segiteni. És finoman a gázzal :)
2009. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kuplungot akkor kell használni, ha váltnai akarsz, vagy elindulni. Kivétel erre, ha nem jár a motor, és egyesből akarod üresbe tenni a kocsit. Akkor kuplung nélkül is lehet.

Elindulásnál benyomod a kuplungot, majd önindító, egyes, és mint a mérleg: engeded föl a kuplungot, a gázt pedig nyomod le, de nem tövig. Ha rezeg a kocsi, több gázt adsz.


Váltani akkor kell, amikor már hallod a hangjából a motornak, hogy nagyon sokat fordul. Játssz 2 hétig valamelyik Colin McRae Rallyval, és tudni fogod, hogy mikor kell váltani.


Diesel autóknál akkor is kell nyomni a kuplungot, ha egy helyben állsz és jár a motor. Mert ha egyik pedál sincs nyomva, és egyesben vagy, akkor az autó megy előre, mert az alapjárat hajtja.

Tehát féket és kuplungot mindig egyszerre nyomunk, ha meg akarunk állni. Ha csak lassítani akarunk, akkor elég a fék magában.


16/F - Peugeot 307 tapasztalatok

2009. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kuplungot sebességváltásnál használod tehát elindulásnál a pedált benyomod lassan kiengeded közben fokozatosan finoman nyomod a gázt.Mikor már gurul az autó akkor megint benyomod a pedált és kettes sebességbe kapcsolsz(innentől már felengedheted gyorsabban a pedált)Tehát a kuplungot mindig sebességváltás előtt kell használni,és ha hirtelen fékezni kell akkor egyszerre nyomod be a fék és kuplungpedált,mert így nem fullad le az autó.sebességet váltani meg ahogy az oktató mondta annó 20 km\h nál 2,30-3,40-4,50-5 a városban csak 4 fokozatig szoktam felkapcsolni,mert a sok lámpa és a forgalmi helyzetek miatt nem lehet folyamatosan egy sebességgel közlekedni,és így marad erőtartalék a gyorsitásra is.
2009. szept. 10. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2500-3000-es fordulaton kell általában váltani, kivétel amikor 2.ba kapcsolsz, ott elég ha gurul az autó.
2009. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legutolsó válaszolónak van a legnagyobb igaza,én is igy 2500-3000 fordulat között szoktam váltani!
2009. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!