Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ETZ 125öm nem akar hidegen...

MZ ETZ 125öm nem akar hidegen indulni csak tolásra! Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy nem kap üzemanyagot rugdosásnál.

Szívatója jó, ha behúzom 1000-ről 2000-re felpörög hidegen.

Ha öntök a hengerbe pár csepp benzint akkor egyből indul rúgásra. Néha tolásra is elindul nehezen. Főfúvóka 120, üresjárati fúvóka 85, úszó rendben van. tű középen (5-ből a 3-ban van).



2013. febr. 25. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
nincs benne kompresszió vagy karbi el van dugulva
2013. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valami el van dugulva a benzinnél. A karbin kívül lehet még a benzincsappal is gubanc.
2013. febr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
valami gubi van mert ha ráhúzzuk a szívatót akkor le megy az alapjárat nem fel. én bowdennel szoktam kitakarítani a fúvókát utána kompresszorral. szívató dugóról nem esett e le a gumi vagy a szívócsonk nem e szív farsot mert nekem egyszer nem lehetett szemmel látni de a hézagmérőt be tudtam dugni a henger és a karbi közé.
2013. febr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én a karburátor dugulására gyanakszok! bár most, hogy múltkor szétszedtem meg megpiszkáltam a szívatót pöccre indult hidegen!!! (szívató nélkül, de most sokat kap 120as főfúvókával 3/5 tűállással)
2013. febr. 26. 20:09
 5/10 A kérdező kommentje:
A kompresszió nagyon jó egyébként! A motorban 25000 km van csupán! :) Gyári mindene.
2013. febr. 26. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó :D hát akkor már karbin kívül más nem lehetséges
2013. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha az aksiban nincs kraft akkor is ez a reakció.

120-as főfúvóka nem a 250-be van?

Ami miatt még nehezen indulhat be.Koszos légszűrő,gyertya,kipuf,karbi.

Ha a karbid nem jól van beállítva akkor is nehezen indul.Ha elment a gyújtásod egy picivel akkor is indulhat nehezen.

Ha baj van a szivatóval akkor is nehezen indul.

Ha cseréltél rajta kondit meg ilyeneket azokkal is lehet probléma.Úgy nagyjából ezek a variációk szerintem.

2013. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akksi fullra töltve.

120as fúvóka valóban nagyobbakban van, de a 105sel se jobb!

légszűrő lehet koszos

gyertyát vagy 10et beletettem már és nem jobb egyiktől se. karbit mindegy neki hogyan állítom.

gyújtás lehet még elmászva.

szívatóval mi baj lehet? mit lehet vele tenni?

kondit nem bántottam. télen fűtött helységben állt a motor.

2013. febr. 27. 19:21
 9/10 anonim ***** válasza:

A szivatóval előfordulhat hogy rossz a szivató dugattyú és nem tudsz szivatni rendesen,és ugyebár normális szivatás nélkül szinte esélytelen a motor indítása is.Kb300ft vagy még annyiba sem kerül ez a dugattyú.

A karbinál meg a beállításoknál nem tök mindegy hol van beállítva erre javaslom hogy nézd meg az [link]

A jó beállításokkal a legrosszabb időkben is 3-ra be kell indulnia a masinának.

A szűrőt pedig vedd ki és kompresszorral tisztít6sad meg.

A főfűvókánál ha változtatod a méreteket akkor arányosan a többi fúvókát is le kell cserélni,de ha nincs felfúrva a gép 150-re akkor nem sok értelme van szerintem,nem hiába találták ki hozzá a gyári fúvókáka méreteket,lehet hogy sok benzint kap és azért indul nehezen-akár ez is lehet baja.

2013. febr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azért meglehet nézni a simsonos és az etz -s kérdéseket, hogy a simsonosok mind fikázzák a másik válaszát szinte mindig, az etz sek meg tényleges tapasztalat alapján nyújtanak segítséget. Ezt csak azért mondom hogy ne csodálkozzanak ha nem intenek nekik a "nagyok". nem a simsont akarom bántani hanem a takonypócokat akik itt arcoskodnak.
2013. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!