Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell cserélni a váltóban...

Mit kell cserélni a váltóban akkor ha már régi, és akadozva lehet sebességbe rakni?

Figyelt kérdés

Szócval már régi az autó 10 éven felül van, jó tudom, az még semmi, de sokan használták már előttem, és kicsit szét van menve.

A fokozatokat nem veszi olyan simán be, hogy úgy be lehetne "lökni" a helyére, hanem rendesen be kell rakni, és még akkor is kicsit akadozik.

Néha hátramenet helyett 4-esbe rakja be.

1 est néha 3. szorra tudom berakni, mert a felénél megakad valamitől, és nem engedi teljesen berakni...


Ilyenek mitől vannak? Gondolom szét van menve valami ott a sok használattól.

De mi? És drága lenne azt kicserélni?



2013. febr. 26. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
váltóolajcsere például, mert azt manuálisba is kell néha. Rosszabb esetben váltókulisszacsere, de az sem annyira horror.
2013. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy már a váltó olaj az ami szegényesen áll, de még az sincs kizárva hogy bevan koszolódva, mert találkoztam már olyan autóval aminek az egész váltóját ki kellett pucolni mert az olaj belesűrűsödött meg az előző tulaj alapból koszosat, darabosat tett bele, mert szerintem az úgy olcsóbb volt. Még ezt sem tartom kizártnak, bár annak kicsi az esélye.

Vagy egyszerűen azok akik előtted használták annyira legyilkolták a váltót hogy lehet már kicsit szét van menve, ez a legrosszabb amit el lehet képzelni.

2013. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Mit kell cserélni a váltóban akkor ha már régi, és akadozva lehet sebességbe rakni?

Szócval már régi az autó 10 éven felül van, jó tudom, az még semmi, de sokan használták már előttem, és kicsit szét van menve. nem haragudj de már egy 5 éves autó öreg...

2013. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De nem. Van akinek 20 éves az autója, és még sose cserélt ki alkatrészt a kocsiból.

Inenn gondolom, hogy még nem gáz.

2013. febr. 26. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, olajcsere és utánna kuplung holtjáték beállítás! Az egyes fokozat, ha nem sikerül simán, egy kicsit visszaengeded a kuplungot, forogjanak a váltó kerekei és simán menni fog!
2013. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szántóvető ***** válasza:
váltókulissza csere kezdésnek.
2013. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mennyi egy váltókulissza?

Horribilis összeg?

2013. febr. 26. 17:10
 8/8 szántóvető ***** válasza:
nem drága,bár az évjárattól is függ.
2013. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!