Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kéttömegű lendkerék tényleg...

Kéttömegű lendkerék tényleg hamar meghal diesel autóba és egy vagyon cserélni?

Figyelt kérdés
akkor már ezek szerint inkább benzines azt talán olcsóbb javítani

2013. febr. 26. 20:39
1 2
 1/18 Napkiraly ***** válasza:
megnyekken, de van átalakító normális lendkerékre. Igaz akkor a kuplungtárcsát is cserélne kell
2013. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát igen ezt is hallottam de azt sem éri meg jobban
2013. febr. 26. 20:50
 3/18 anonim ***** válasza:
Micsoda??????????? Mi az a kéttömegű lendkerék? Dízel autóm van, dízel járművek szerelésével /Mercedes, John Deere, CLAAS, Caterpillar/keresem a kenyerem. De még ilyenről nem hallottam.
2013. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

# 3/3 Akkor tanulj! :P


[link]

2013. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Másodiknak :)


Feladata: az energia tárolása, leadása. A lendkerék energiája áthidalja a motorban az energiafogyasztó ütemeket és a holtpontokat, ill. kiegyenlíti a fordulatszámingadozást.


Kéttömegű lendkerék:

A 4 ütem periodikusa ismétlődése és a gyújtássorrend. következtében a hagyományos dugattyúss motorok főtengelyében és lendkerékében csavaró lengések keletkeznek. Ezeket a nyomatékváltótól és hajtórendszertől távol kell tartani, mert rezonáns fordulatszámon zajokat keltenek a sebváltóbanban és a kocsiszekrényben.


Szerkezete a kéttömegű lendkeréknek: a hagyományos lendítőtömeg a forgattyús hajtásból a lendkerékből és a tengelykapcsolóból áll. A kéttömegű lendkerékben a lendítőtömeget 2 részre, a primer lendítőtömegre (forgattyús hajtás, primer lendkerék.) és a szekunder lendítőtömegre (szekunder lendkerék., tengelykapcsoló) osztják. A 2 lendítőtömeget a csavaró lengéseket csillapító elem kapcsolja össze

Anyaga: acél vagy különleges öntöttvas n= 100 1/s-ig n= 40 1/s-ig

Jellemzője: a főtengelyt és a lendkereket dinamikusan ki kell egyensúlyozni.

szétszerelésnél összejelölni

2013. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Köszi, de amikkel nekem van dolgom abban nincs ilyen. Így már ismerem. Igen ezeknek behatárol üzem ideje van. A két- három- négyszáz lovas gépeknek nincs ilyenre szükségük.
2013. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Köszi-köszi de tudom miről van szó, csak Én nem ilyen néven ismerem. Hanem van ennek egy idegen neve.
2013. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez is csak arra jó, hogy pár százezret legomboljanak az egyszeri autósról.
2013. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Valamiből az alkatrész gyáraknak is meg kell élni. Ha soha nem romlik el akkor bezárhatnak.
2013. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hamar meghal? Nekem 260000 van az autómban, de köszöni jól van a kettőstömegű lendkerék. No meg a céges flottában a többi autó is kb. ennyit ment eddig, és ők is jól vannak...

:D

2013. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!