Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben tehet valamit a...

Ilyen esetben tehet valamit a rendőr?

Figyelt kérdés
A sor ballagott 60-al, én meg tiszta ideg lettem, szépen ahogy kell, kielőztem, totál nem jött semmi szembe, csak éppen volt ott záróvonal, meg forg. elzárt terület na meg persze nem 60-al. És ekkor látom, hogy elöl megy egy rendőrautó, aztán akkor gyorsan befékeztem mögé. Nem tudott megállítani utána, mert képtelenség lett volna a forgalom miatt, de pár poercig mentem utána. Na most szerintetek így ha meg se állít, elképzelhető, hogy azért felírták maguknak a rendszámot és feljelentést tesznek? De mivel bizonyítják? Vagy hogy van ez ilyen esetben? Csak mert ki van zárva, hogy ne vették volna észre .... Vagy nem foglalkoztak vele, vagy egyszerűen nem értem mi van. Elképzelhető, hogy azért voltak ilyen nyugodtan, mert így is feljelenthetnek?
2009. szept. 10. 19:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

21:28-as vagyok,elöször is jogodban áll hallgatni!

Az indok,hogy Te mennyivel vagy különb autós mint a többi,normál mezei autós,aki ilyen kiváltságokkal él,hogy átléped a záróvonalat,a megengedett sebbességet túlléped és egy rendőrkocsi mögött haladsz..?!Örülhetsz,hogy nem villant fel a kékfény a rendőrautón ez esetben egy ejnye-bejnyére fokozzuk le a birságot,de legközelebb nem lesz ilyen szerencséd!


Tisztelettel: Galamb Ede


zászlós

2009. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
78%

"Mellesleg valóban nem vagyok közútra való, cseszd meg, egész nap kékfényes kocsit vezetek szirénázva, aztán néha megfeledkezem magamról a magánautómmal is. Na és ez most éppen a magánautómmal történt, ezért gáz. Hidd el, minden nagyképpűség nélkül, azért az ember egész másképp látja ám azt a záróvonalat, ha megszokja, hogy nem azt kell figyelni, hanem a forgalmat, de mindegy."



Akkor neked MÉG INKÁBB BE KÉNE TARTANI A KRESZT!A véleményemet fenntartom.

2009. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Oké, Galamb Ede, szóval Te ültél abban a rendőrautóban :-) Azért köszi .... Nem indoknak szántam, meg nem is felmentésnek, csak némi magyarázatnak.


A következőnek meg, hát jó én ezt is értem, csak tudod a munkánk pont arról szól, hogy sokszor reggel 7-kor kimegyünk a rohammal azttán 3-ig vissza se érünk, és közben meg egyfolytában nem tartjuk be a kresz-t, merthogy ez a lényege. Aztán hidd el, az ember könnyen megfeledkezik magánautóban is arról, hogy hopss most nem szól a sziréna, aztán mégis ....

2009. szept. 11. 05:10
 14/25 anonim ***** válasza:
62%
Ha ilyen idegbeteg hülye vagy remélem feljelentenek. Az ilyen majmok miatt veszélyes közlekedni.
2009. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%

"reggel 7-kor kimegyünk a rohammal azttán 3-ig vissza se érünk, és közben meg egyfolytában nem tartjuk be a kresz-t, merthogy ez a lényege"


El kéne olvasni a munkaköri leírást,nem hiszem,hogy ez a munkád lényege!De nem fárasztom magam,nem tudom,hogy kaphattad meg az alkalmaságit.Remélem nem ölsz meg senkit ezzel a vagánynak hitt janivagyokakreszminek stílussal.

2009. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
80%

nos ha normál főút volt ahol 90-el lehet menni és nem volt megkülönböztető jelzés,még a rendőrt is megelőzhetted volna.

HA megbüntetnek,akkor biza felelned kell azért,hogy miért is lépted át az elzárt területet meg a záróvonalat.Ez ugyanis a közlekedés veszélyeztetése és a kresz megsértése néven jól megállja a helyét.

Arról nem is beszélve hogy az a záróvonal sose véletlenül van ott.És ha nincs szirénád senki nem tudja hogy ott vagy amikor takarásból jössz ki

ezzel pedig véletlenül se próbálj védekezni,hogy egész nap kreszt sértesz,mert aki nem tudja külön választani a munkát az élettől az elég gáz.

Ezek szerint én amíg rendőr voltam,otthon nyugodt szívvel verhettem volna meg gumibottal a lázadó anyámat meg apámat????

egy volt baleseti helyszínelő a közlekedési osztályról.

2009. szept. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Első vagyok, elmondom hogy nem lát a rendőr:

-Te Józsi itt van egy őrölt, aki a záróvonalon át előzi a sort! Kivegyük?

-Ha megállítjuk itt fog rinyálni egy negyed órát, én meg körmölhetek! A pizzériában meg már kisült a kajánk, és közben kihűl! Hagyd a fenébe!


A kamera végig rögzít, de csak akkor tárolja el az eseményeket, ha megnyomják az "akció gombot".


Galamb meg kamuzik.

2009. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

12:23

Tudod te mit jelent a kék lámpa és a sziréna? Pont azt, hogy na ..... nekem se kéne fárasztanom magam, lényeg, ha tudod betartanám úgymond a KRESZ-t, na abból lennének gondok rendesen. Éppen arról van szó -röviden-, hogy a megkül. jelzés felmentést ad a kresz szabályai alól, az ismert 3 kivétellel. Úgyhogy nemtom miért zagyválsz itt össze-vissza.

A másik, hát elvileg főút volt (valaki írta), csakhogy iszonyú indokolatlanul ott volt egy 60-as tábla, meg záróvonal, a mai napig nem jöttem rá miért, merthogy egy teljesen belátható, hosszú, egyenes szakasz, hát én meg, megvallom őszintén, beelőztem a cammogó sort 130-140-el.


Most aki munkára hivatkozik, oké persze értelek én, de azért ezt is igen lesarkítottad, feltehetném én meg úgy, hogy, hogy csak mert a szakács haza megy, azonnal elfelejt főzni? Szóval kétoldalú ez is de nagyon ...

Még egyszer: Nem veszélyeztettem senkit, nem volt ott semmiféle gubanc, kivéve a rendőrautót :-D Munka közben, a rohammal 170-el is megcsináltam volna ugyan ezt, hiszen a rendőrautón kívül semmi más nem volt, ami indokolta volna a 60-al való cammogást, azért ezt engedd meg, hogy fel tudjam mérni. Sőt ha jól emlékszem, ott is valamikor útépítés volt, a 60-as tábla aonnan maradt kint, a záróvonalra meg ugyan rá nem jövök minek van, mert az is teljesen indiokolatlan. Na mindegy. Ez van.


De amit írt valaki az a legvalószínűbb, látni tuti láttál, csak valószínű nem foglalkoztak vele, na meg ha van is benne kamera, bár úgy tudom nincs ezekben a kisbuszokban, akkor se hátrafele vesz.


Galamb Ede meg nem kamuzik ám, sokszor jártam már úgy, hogy hasonló akcióm volt vagy még "szebb", aztán megállítottak, de amikor a jogsimban látták, h hivatásos, akkor megkérdezték mit dolgozom, aztán utána valóban megúsztam mindig egy ejnye-bejnyével, szal így megy ez általában .... Mentőst általában "kollega urazzák", aztán annyi. Ismét nem nagyképűsködök, ez sokszoros tapasztalat, ennél jóval durvább dolgokra is csak legyintettek egyet, és ennyi volt. Inkább az a gáz, ha nem állítanak meg, és automatikusan beküldik feljelentésre ..... A helyszínen tuti megúszom, de most ezért nemtom mi a frász van.

2009. szept. 12. 05:07
 19/25 A kérdező kommentje:

Ja és ne hari, de azt visszautasítom, hogy az ilyenek miatt van a sok baleset. Gopndolhatod, ha 12 órás felbontásban éjjel-nappal elég extrém körülmények között rohamkocsizom, talán van némi gyakorlatom, szóval én meg hadd fordítsam meg és mondjam azt, hogy ha mindenkinek lenne csak ekkora rutinja, nem lenne annyi baleset, én meg attól megyek a falnak, amikor sok, bizonyára nagyon szabályos, hihetetlen tehetségtelen ember meghallja a szirénát és egyszerűen leblokkol meg lefullad, meg ajaj, sorolhatnám milyen hülyéket kell kivédenem egy-egy vonulás alkalmával, már bocsánat. Na ők azok, akik bizonyára a legszabályosabban vezetnek, csak az ember haja égnek áll tőlük, mindenki ismeri ezt a kategóriát. Yarisos szőkenők első helyen :-DDDD

Fel se tudom fogni hogy adtak neki jogsit ... Higgy nekem, ez sokkal nagyobb baleseti forrás, mert tulképpen az egész forgalmat megbénítja !!!!! És mennyi ilyen van, te atya isten .........

De ezzel nem mondok újat, sztem mindenki tudja, nem egy ilyen kísérlet volt, ill. ezt nem én állapítom meg elsőként.

2009. szept. 12. 05:28
 20/25 anonim ***** válasza:

A 60-as tábla és záróvonal ott van.Még akkor is ha indokolatlan.:D

JA és kösz:Egy yarisos barna nő:D---de két évig szőke:Dhibátlan kresz ,rutin és forgalmi:Dszóval elég meredek volt ez nekem:D

2009. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!