Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben tehet valamit a...

Ilyen esetben tehet valamit a rendőr?

Figyelt kérdés
A sor ballagott 60-al, én meg tiszta ideg lettem, szépen ahogy kell, kielőztem, totál nem jött semmi szembe, csak éppen volt ott záróvonal, meg forg. elzárt terület na meg persze nem 60-al. És ekkor látom, hogy elöl megy egy rendőrautó, aztán akkor gyorsan befékeztem mögé. Nem tudott megállítani utána, mert képtelenség lett volna a forgalom miatt, de pár poercig mentem utána. Na most szerintetek így ha meg se állít, elképzelhető, hogy azért felírták maguknak a rendszámot és feljelentést tesznek? De mivel bizonyítják? Vagy hogy van ez ilyen esetben? Csak mert ki van zárva, hogy ne vették volna észre .... Vagy nem foglalkoztak vele, vagy egyszerűen nem értem mi van. Elképzelhető, hogy azért voltak ilyen nyugodtan, mert így is feljelenthetnek?
2009. szept. 10. 19:40
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Hát ... biztos vannak kivételek, de valahogy tényleg annyira tipikus, tudod egy BMW-s véletlenül se látok bénázni, de nőszemélyt suzukival vagy yarissal ... hát, az már más kérdés. :-D

de persze nem sértés, csak sokszoros tapasztalat

2009. szept. 12. 23:52
 22/25 anonim ***** válasza:
hááát kivétel erősíti a szabályt belém egy éve egy audis csaj jött mert telezöldnél benézte a szitut.én egyenesen mentem ő meg belémjött.persze a renddőröknek azt mondta hogy nekem éget az irányjelzőm:Dszánalom:S
2009. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Nézd, tudod azért a közlekedésben nem csak az van benne, hogy benézte a zöldet vagy nem nézte, hanem az is, hogy pl. az ilyen helyzeteket ki tudd védeni. Én mindig mondom, hogy egy baleset azért két félen múlik, ha az egyik észnél van, és látja, h a másik idióta, akkor még mindig van esély a korrigálásra. Na most ha valaki úgy vezet, hogy zöld aztán durr bele, akkor valóban megtörténnek ilyenek, és tudom, hogy kresz szerint igazad van, de de de de de ..... ha látod, hogy az őrült akkor is kijön eléd és nem azt nézed h neked van igazad, hanem próbálod kivédeni, akkro lehet h megúszod. Tudod hány hasonlót tudnék én is mesélni ?

Szal sokoldalú ez a kérdés nagyon. Ismertem egy olyan ürgét, az haláli volt, mindig neki volt igaza persze, de azon nevettünk, hogy egy hónap alatt 3-szor törte össze a kocsiját. Na erre is azt mondtam, hogy hát igen, neki volt igaza, de ........ A déli országokra mindják milyen őrültek, ill. magam is tapasztaltam, h pl az olaszoknál is, de én Madridban néztem a legnagyobbat, amikor is a helyijáratos busz úgy ment át fékezés nélkül a piroson, mint a huzat. Látod, azért mert megteheti, mert tudja, hogy a másik fél, akinek zöld van, az tuti figyel, és valahogy kevesebb szerepe van a lámpának, inkább az egymásra figyelés az első. Ez valahogy szimpatikusabb. Nem ? Nem ismerem a baleseti statisztikájukat, de azt tapasztaltam, mennyire oda figyelnek a másikra és nagyjából tesznek arra kinek van zöld és piros. Hát ... tudja fene -.-.--

Na mindegy, elkalandoztam, de azért van ebben valami, valljuk meg, mert ami itt nálunk van az már egyenesen horrorfilmbe illő, olyan agresszíven vezet mindenki, hogy a tipikus "nekem van igazam, csak azért is bele megyek" felfogással vezetnek a legtöbben.

De komcsi, most nincs igazam?

2009. szept. 14. 10:31
 24/25 anonim ***** válasza:

igen igazad van azzal hogy egy baleset nem csak egyik félen múlik.főleg 20-nál 30-nál könnyű lenne kivédeni....annak akinek megvan a bizonyos rutinnja.Amikor ez volt nekem kb 3 hónapos jogsim volt és olyan szinten döbbentem le hogy felém jön hogy gáz helyett ráléptem a fékre.Így telibe kapott.HA van annyi eszem és főként tapasztalatom hogy a gázra lépek valószínüleg egy nagy dudálás lett volna belőle.

ezért érzem mindig is a 30 órát nagyon is kevésnek!!!!!

2009. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Hát nézd, már amennyit ér az is, valljuk meg őszintén ....

Rutint szerezni 60 órával se fogsz, de tény ami tény, ez rutin kérdése, ami nem azt jelenti, hogy hibátlan kresz! Főleg bp-en lehet tapasztalni ezt a "nekem zöld van és akkor semerre se nézek" mentalitást, vidéken talán van esélyed, ha bele mész a pirosba. Sajnos ezt annyira nem tanítják, hogy bármennyire is igazad van, attól még beléd mennek :-D

2009. szept. 15. 07:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!